Boj s Unity: Vývojár Terrarie daruje 200-tisíc na podporu alternatívnych enginov

Boj s Unity: Vývojár Terrarie daruje 200-tisíc na podporu alternatívnych enginov

 

Herné štúdio síce Unity až na výnimky nepoužíva, no aj tak sa rozhodli konať.

Rozhodnutie, ktoré urobila spoločnosť Unity Technologies ohľadom ich softvéru na vývoj hier Unity pobúrilo nielen indie štúdia, ale aj hráčov. Teraz sa k zmene spoplatnenia vyjadrilo aj štúdio Re-Logic, ktoré stojí za veľmi obľúbenou a úspešnou hrou Terraria. Okrem kritických slov sa rozhodli darovať až 200-tisíc amerických dolárov na podporu vývoja iných vývojárskych programov.

Tejto štedrej podpory sa dostane herným enginom Godot a FNA, každému po 100-tisíc amerických dolárov. V oboch prípadoch ide o open-source programy, čo znamená, že môžu byť voľne upravované a distribuované. Podmienkou štúdia je, aby to tak zostalo aj naďalej, za čo ich odmenia pretrvávajúcou finančnou podporou tisíc dolárov na mesiac.

Vedenie, ktoré má na starosti spravovanie herného enginu Unity po nemalej kritike povedalo, že prehodnotí svoje rozhodnutie, a prídu so zmenami. Avšak Re-Logic vo vyjadrení trefne píše: „Dokonca aj keby Unity odvolali svoje politiku a vyhlásenia, poškodenie dôvery sa nedá tak ľahko napraviť.“

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk