Adventuristi pozor, prichádza nový Broken Sword (plus remake jedničky)

Adventuristi pozor, prichádza nový Broken Sword (plus remake jedničky)

 

Návrat klasiky vo veľkom štýle.

Aj keď klasické adventúry dnes už hrajú druhé husle (počas 90. rokov pritom so stratégiami patrili k vrcholu herného priemyslu), teší nás, že z času na čas sa objavia aj nové hry. A obzlávšť sme potešení, ak nový prírastok pohlasujú tradičné legendárne série. Tentokrát to je Broken Sword.

Keď ste si (ako ja) mysleli, že nemastný neslaný piaty diel The Serpent´s Curse definitívne zakolil Broken Sword, tak ste sa (tak ako ja) mýlili. Prichádzajú totiž rovno dve hry - šieste pokračovanie a remake jednotky.

Broken Sword: Parzival´s Stone

Šiesty diel ponezie názov Parzivalov kameň a podľa tvorcov má priniesť zásadný posun v adventúrnom žánre. Detaily avšak neuvádzajú. Hra opäť prinesie mix 2D pozadí nalepených na 3D geometriu, čo štúdio nazýva "super 2D" a známe postavy Georgea a Nicou. Nicoa? Ako sa skloňuje meno Nico ale v ženskom rode? Ale späť k veci. Dvojica bude tentokrát investigovať prastarý manuskript, ktorý ich zavedie do sveta konšpirácií, hľadačov nacistických pokladov a kvantovej fyziky. Hra vyjde na PC, konzoly a mobilné telefóny.

Nuž, námet znie dobre. Už si len prichystať myši na poriadnu klikačku.

Broken Sword: Shadows of the Templars - Reforged

Čo k tejto hre dodať? Je to remake jednej z najlepších a najobľúbenejších adventúr všetkých čias, ktorá pôvodne vyšla ešte v roku 1996. Remake prinesie prekreslené pozadia, nové animácie spritov, podporu 4K a zremasterovanú hrateľnosť.

Remake vyjde budúci rok na PC, konzoly a mobily.

Zdroj: Gematsu

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk