Red Dead Redemption remaster/remake je reálny a mohol by byť ohlásený už v auguste

Red Dead Redemption remaster/remake je reálny a mohol by byť ohlásený už v auguste

 

Rockstar chystá ohlásenie?

O tom, že Rockstar možno chystá remaster/remake westernovej hry Red Dead Redemption sa hovorí už dlhšie, no v poslednom týždni začínajú tieto špekulácie naberať na obrátkach. Nie len preto, že Rockstar aktualizoval achievementy v Rockstar Social Clube ale aj preto, že kórejská ratingová hra udelila hodnotenie hre „Red Dead Redemption“ na PC aj napriek tomu, že je dobre známe, že hra na PC dostupná nie je.

A teraz prilial do ohňa trochu benzínu aj bývalý redaktor IGN Colin Moriarty. Ten vo svojom Sacred Symbols podcaste prezradil, že jeho zdroje mu potvrdili, že hra je naozaj vo vývoji a mohla by byť ohlásená už v auguste.

„Môžem povedať, že som videl potvrdenie, že je to skutočné. Nemyslím si, že toto potvrdenie potrebujete, ale v zákulisí ma oslovil niekto, kto mi ukázal niečo, čo definitívne dokazuje, že táto hra príde. Možno dokonca bezprostredne s oznámením možno tak v auguste. Takže žiadne veľké prekvapenie, nemusím vám hovoriť, že juhokórejská hodnotiaca komisia nehodnotí len tak hocičo. Hodnotia veci, ktoré sú im predložené."

Hra Red Dead Redemption vyšla v roku 2010 na PlayStation 3 a Xbox 360 a súčasnosti je čo sa dostupnosti na moderných systémoch dostupná iba na Xbox konzolách vďaka spätnej kompatibilite. Hra však nikdy nevyšla na PC a to aj napriek tomu, že pokračovanie Red Dead Redemption 2 z roku 2018 na PC platforme vyšlo. Zdá sa však, že už nebudeme musieť čakať dlho a prvý Red Dead Redemption si budeme môcť zahrať aj na súčasných konzolách.

Otázkou však je, aký formát si Rockstar zvolí – či to bude štandardný remaster s vyšším rozlíšením textúr a niekoľkými technickými vylepšeniami, alebo sa nebodaj štúdio rozhodlo preportovať celú prvú hru do enginu z dvojky.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk