Blizzard hry boli údajne stiahnuté z čínskeho trhu kvôli nedorozumeniu

Blizzard hry boli údajne stiahnuté z čínskeho trhu kvôli nedorozumeniu

 

Vyhrážky? Nič také.

Blizzard zažil v januári neslávny rozchod so spoločnosťou NetEase čo znamenalo, že čínski hráči si už nemôžu zahrať hry od tohto vydavateľa. Na to, aby ste vydali hru v Číne totiž musíte spolupracovať s domácim vydavateľstvom, čo Blizzard robil až do momentu, kedy sa nepodarilo vyjednať spoločnostiam pokračovanie spolupráce. Najviac to zasiahlo World of Warcraft, ktorý bol v najľudnatejšej krajine sveta populárny, no hráči, ktorí do hry investovali desiatky hodín stratili prístup k hre.

A aj keď dôvody rozchodu sa pripisovali finančným podmienkam, tak New York Times teraz v novom článku informoval, že dôvody sú iné, no oveľa viac bizarné. Napätie medzi spoločnosťami údajne vyvrcholilo v októbri počas konferenčného hovoru medzi šéfom NetEase Williamom Dingom a šéfom Activision Blizzard Bobbym Kotickom. Počas rozhovoru, ktorý bol tlmočený údajne vedenie Activision Blizzard cítilo snahu Dinga vydierať ich tým, že spoločnosť ovplyvní Čínsku vládu ohľadom schvaľovania akvizície Activision Blizzard Microsoftom a že výsledok schválenia akvizície závisí od výsledku rokovaní medzi NetEase a ABK.

Zdroje však New York Times prezradili, že toto nebolo snahou NetEase a jednoducho došlo k nedorozumeniu. Hovorkyňa NetEase Alexandru Voica taktiež poprela, že Ding sa snažil vedenie Activision Blizzard zastrašiť.

Rozhovory podľa New York Times následne pokračovali počas mesiaca október, no s ohľadom na toto nedorozumenie sa nepodarilo dospieť k predĺženiu spolupráce. Problémom bola aj investícia NetEase do štúdia Bungie v hodnote 100 miliónov dolárov. V tom čase totiž ešte Activision vydával hru Destiny a Kotickovi sa nepáčila táto investícia, pretože podľa jeho slov Bungie aj tak meškalo s dodávaním obsahu do Destiny a rozbehnutie vývoja ďalšieho projektu s podporou NetEase by prinieslo ďalšie problémy. 

Pri ohlásení ukončenia spolupráce napísal jeden z členov vedenia NetEase Simon Zhu na sociálnej sieti toto: „Jedného dňa, keď bude možné povedať, čo sa dialo v zákulisí, budú mať vývojári a hráči úplne novú úroveň pochopenia toho, koľko škody môže napáchať jeden blbec.“ Tým blbcom v jeho komentári mal byť práve šéf Activision Blizzard Bobby Kotick.

Aj keď Čína zatiaľ neohlásila finálne stanovisko smerom k akvizícii Activision Blizzard Microsoftom tak sa predpokladá, že k schváleniu dôjde. Akvizícia dostala podporu najväčšej čínskej hernej spoločnosti Tencent a ak by po akvizícii skončil súčasný šéf ABK Bobby Kotick (čo sa taktiež očakáva), tak by mohla byť spolupráca v budúcnosti obnovená.

Zdroj: New York Times

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk