Steam stiahol Dark and Darker z ich obchodu

Steam stiahol Dark and Darker z ich obchodu

 

Štúdio, ktoré stojí za hrou čelí obvineniam z krádeže od iného štúdia.

Hra Dark and Darker od herného štúdia Ironmance je stiahnutá z platformy Steam. Platforma sa tak rozhodla urobiť kvôli kontroverzii okolo tejto hry. Štúdio, ktoré za ňou stojí bolo totiž obvinené z využívania ukradnutého kódu a assetov. Iné štúdio, Nexon, pracovalo na hre podobnej Dark and Darker, hra sa volala „P3“. Neskôr sa však rozhodli tento projekt zrušiť a začali pracovať na klasickejšej extrakčnej strieľačke.

Ironmance tieto obvinenia popiera. Výkonný riaditeľ štúdia Park Terence Seung-ha hovorí, že žiadne ukradnuté assety neboli použité pri vývoji ich hry. „Väčšina našich assetov boli zakúpené na Unreal marketplace,“ dodal. Osud Dark and Darker je aktuálne nejasný. Pokiaľ štúdio nepreukáže, že vývoj ich hry je eticky a morálne čistý, je nepravdepodobné, že sa hra znova objaví na obchode platformy Steam.

Hra Dark and Darker prevzala žáner od inej známej extrakčnej hry - Escape from Tarkov. V počine od štúdia Ironmance v roli dobrodruha vchádzate do podzemia, kde sa snažíte získať lepšie vybavenie, ale aj iné cenné predmety. V prípade úmrtia prichádzate o všetky predmety, ktoré ste mali v inventári.

Zdroj: THEGAMER

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk