Podivnosti okolo The Day Before pokračujú: Odklad bol vraj plánovaný

Podivnosti okolo The Day Before pokračujú: Odklad bol vraj plánovaný

 

Príbeh veľmi nesedí.

Vývoj MMO survival hry The Day Before od štúdia FNTASTIC je plný bizarných udalostí a vývojárske štúdio zachovalo tento fakt aj v roku 2023. Odhliadnuc od faktu, že hru sme už mali hrať v minulom roku, no vývojári sa na poslednú chvíľu rozhodli pre presun na Unreal Engine 5 a hru odložili takmer o rok. Následne sme sa dozvedali, že vývoj hry je z veľkej časti závislý od neplatených dobrovoľníkov, čo veľa povzbudenia neprinieslo a čerešničkou na torte bol ďalší odklad, ktorý údajne spôsobil nečakaný problém s registráciou ochrannej známky The Day Before. Na to, že hra mala prísť v marci dokonalé načasovanie.

Tu sa to však neskončilo. Štúdio FNTASTIC totiž upravilo svoje predchádzajúce vyjadrenie a po novom tvrdí, že odklad hry na november bol plánovaný ešte predtým, ako sa dozvedeli o problémoch s registráciou ochrannej známky a tieto udalosti tak spolu nesúvisia. Prečo však štúdio predtým tvrdilo opak, to nevedno.

Navyše, to nevysvetľuje fakt, prečo štúdio zrazu odložilo vydanie 10-minútového videa, ktoré malo ukázať zábery z hrania. Zakladatelia štúdia Eduard a Aisen Gotovtsev tvrdia, že práve počas vydania nových záberov z hrania chceli oznámiť odklad: „Vydanie hry sme plánovali posunúť skôr a spolu s [vydavateľom] Mytona sme ho plánovali oznámiť v 10-minútovom gameplay videu," uviedli. "A potom všetci viete, čo sa stalo. Takže pre istotu, aby nedošlo k ďalším presunom, sme spolu s vydavateľom vybrali 10. november. To je vzhľadom na spor o ochrannú známku bezpečný dátum.“

Zakladatelia štúdia sa taktiež bránia proti tvrdeniam, že hra vlastne ani neexistuje: „Od ľudí sme si nevzali ani cent: žiadne crowdfundingové financovanie, žiadne predobjednávky, žiadne dary," povedali. "Hru plne financuje spoločnosť Mytona, jeden z najväčších mobilných vydavateľov na svete, ktorý podľa našej zmluvy kontroloval vytvorenie hry pri každom míľniku.“

Najvtipnejšie (alebo najsmutnejšie) na celej situácii je, že ani moderátori oficiálneho Discord servera hry nevideli tieto údajné zábery z hrania, čo určite neprispieva k pocitu bezpečia ohľadom tohto projektu. Projektu o ktorý bol masívny záujem, nakoľko išlo o druhú najžiadanejšiu hru na Steame.

Hra je teda oficiálne odložená na 10. novembra. Záberov z hrania sa dočkáme...nevieme kedy a celé to celkom výrazne smrdí. Štúdio má totiž podľa LinkedIn 23 zamestnancov (aj keď tento počet môže byť zapríčinený tým, že v Singapure mnoho vývojárov nepoužíva LinkedIn), no v tomto prípade odporúčame voliť opatrnosť.

Zdroj: IGN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk