Prepúšťanie je hlásené aj zo štúdia Riot Games

Prepúšťanie je hlásené aj zo štúdia Riot Games

 

Začína sa trend?

Po včerajšom prekvapujúcom ohlásení Microsoftu o prepustení 10 000 pracovníkov, ktoré sa dotklo aj herných štúdií Xboxu (hlavne štúdia 343 Industries) sa nám z redukcie počtu zamestnancov začína stávať trend. E-športový novinár Jacob Wolf totiž na sociálnej sieti Twitter napísal, že ďalšou hernou spoločnosťou, ktorá siahla po redukcii počtu zamestnancov je štúdio Riot Games.

Toto prepúšťanie zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené, no vzhľadom na zdroje Wolfa sa nezdá pravdepodobné, že by sa mýlil. Ak Riot vydá oficiálne stanovisko, tak článok doplníme.

Veľkosť a rozsah sú momentálne nejasné, zatiaľ som počul o vplyve na nábor a ľudské zdroje, podporu a esport," napísal na Twitteri. "Ráno pripravím viac správ pre newsletter. Riot v minulosti historicky nerobil veľa redukcií zamestnancov, ale je to v súlade so širším trendom v oblasti technológií, hier a zábavy, keďže ekonomické ťažkosti začínajú postihovať mnohé korporácie."

Práve nezvyk štúdia Riot Games prepúšťať robí situáciu ešte viac zaujímavou a dá sa tak predpokladať, že sa čoskoro pripoja ďalšie herné štúdiá a spoločnosti.

Riot Games je herné štúdio zodpovedné za populárne free-to-play hry ako League of Legends, Legends of Runeterra či Valorant.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk