Riot Games žaluje NetEase kvôli „klonu hry Valorant“

Riot Games žaluje NetEase kvôli „klonu hry Valorant“

 

Iná platforma, rovnaká hra.

Štúdio Riot Games, tvorcovia hier ako League of Legends a Valorant oznámili, že podávajú žalobu na spoločnosť NetEase kvôli ich hre Hyper Front. Tá je podľa Riotu „mobilným klonom“ Valorantu a preto štúdio žiada finančné odškodné, ktoré však nebolo špecifikované a okrem toho aj stiahnutie hry z trhu.

Aj Valorant a aj Hyper Front sú 5v5 Hero strieľačky, pričom prvá menovaná vyšla v roku 2020 na PC (a chystajú sa aj porty na konzoly a smartfóny) a druhá vyšla v roku 2022, no zatiaľ je dostupná iba v niektorých regiónoch sveta. Žaloba je podaná vo Veľkej Británii, Brazílii, Nemecku a Singapure.

Podľa právnika Riot Games Dana Nabela Hyper Front „skopíroval podstatné časti Valorantu“ a to okrem iného aj vzhľad postáv, máp, štatistík zbraní a dokonca aj kozmetických predmetov. NetEase síce adresoval výhrady Riot Games ohľadom podobnosti hier, no zjavne ich neimplementoval v dostatočnej miere a preto sa Riot rozhodol pre žalobu.

„Všetky naše kreatívne rozhodnutia sa odrážajú v hre spoločnosti NetEase. Nemyslíme si, že zmena farby schopnosti postavy alebo mierna úprava vizuálnej apercepcie mení skutočnosť, že ide o porušenie autorských práv." Nabel uzatvára: "Je to ako v tom starom prísloví, že na prasa môžete dať rúž, ale stále je to prasa.“

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk