PC hráči premenovali The Callisto Protocol na The Stuttering Protocol

PC hráči premenovali The Callisto Protocol na The Stuttering Protocol

 

Starý a známy nepriateľ.

Recenzie na hororovú hru The Callisto Protocol nedopadli podľa očakávaní. Bohužiaľ, tam sa problémy nekončia. V reakcii na hodnotenia hry klesla hodnota spoločnosti Krafton na kórejskej burze o takmer 10%. No nekončí to ani tam.

Zdá sa totiž, že PC verzia so sebou priniesla niečo, čo PC hráčov irituje už dlhú dobu. Ak sa totiž pozriete na recenzie na Steame, tak si určite všimnete, že viac ako dve tretiny spadajú do kategórie negatívnych a veľká časť z nich má spoločného menovateľa: Shader compilation stutter.

Hra je totiž pre mnohých nehrateľná a to kvôli konštantným zásekom v momentoch, kedy sa hra snaží načítať nové prostredie. Ide o známy problém hier, ktoré sú postavené na Unreal Engine 4 a zdá sa, že vývojárom sa tento problém pred vydaním nepodarilo odstrániť.

Je takmer jedno, akú grafickú kartu máte a na akých detailoch funguje hra, stutteru sa nevyhne takmer nikto. Mnoho užívateľov s RTX 40 kartami hlási pády frameratu, ktoré sú spôsobené práve týmto problémom. Bohužiaľ sú tak hardvérové nároky poskytnuté vývojármi irelevantné, pretože k ideálnemu zážitku z hry sa asi dopracuje iba málokto.

Zdroj: Steam

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk