Nové štúdio režiséra hry Zaklínač 3 dostalo finančnú injekciu

Nové štúdio režiséra hry Zaklínač 3 dostalo finančnú injekciu

 

Plnou parou vpred.

Ešte vo februári ohlásil režisér tretieho Zaklínača a produkčný šéf hry Cyberpunk 2077 Konrad Tomaszkiewicz svoje nové herné štúdio, ktoré nazval Rebel Wolves. A hneď od začiatku sa k nemu pripojilo viacero známych tvárí. Bartłomiej Gaweł (šéf vizuálu Zaklinača 3, Daniel Sadowski (dizajnový šéf prvého Zaklínača), Tamara Zawada (animačný šéf Zaklínača 3) a ďalší.

Ich nová hra bude temná fantasy postavená na Unreal Engine 5 a tento herný projekt teraz získal prvú poriadnu investíciu, ktorá by mala zabezpečiť hladký priebeh vývoja po stránke financií. Postaral sa o ňu čínsky gigant NetEase, ktorý sa týmto krokom stal menšinovým vlastníkom štúdia. Štúdio si však ponechá nezávislosť a kreatívnu slobodu a taktiež aj vlastníctvo hernej značky, ktorú vyvíjajú.

„Podpora našej vízie jednou z popredných svetových herných spoločností je pre celý tím Rebel Wolves veľkou vzpruhou a potvrdením dôvery. Financovanie poskytnuté spoločnosťou NetEase bolo posledným chýbajúcim kúskom potrebným na to, aby sme mohli ísť na plný plyn. Vďaka zdrojom, ktoré máme k dispozícii na vytvorenie prvotriednej AAA hry, sa teraz môžeme sústrediť na to najdôležitejšie: vývoj.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk