GTA VI bude live service hra so ženskou hlavnou hrdinkou!

GTA VI bude live service hra so ženskou hlavnou hrdinkou!

 

Niekoľko drobných informácií.

GTA VI je pravdepodobne neočakávanejšou hrou v súčasnosti a to aj napriek tomu, že ešte nebola formálne ohlásená – Rockstar prakticky iba potvrdil vývoj novej GTA hry. A nie je sa čo diviť – od vydania poslednej hry v sérii uplynulo takmer 10 rokov a fanúšikovia bažia po novej hre.

Prečo však vývoj trvá tak dlho? Podľa Jasona Schreiera, ktorý vyspovedal 20 súčasných alebo bývalých vývojárov Rockstaru za to môže fakt, že štúdio sa potrebovalo znovu nájsť. Štúdio bolo totiž známe ako „klub mužov“ čo sa však v tejto dobe nenosí. To sa začalo meniť až v posledných rokoch, kedy štúdio vyrovnalo platové rozdiely medzi mužmi a ženami a začalo byť viac citlivejšie voči potrebám vývojárov. Citlivosť sa prenáša aj na spoločenské udalosti.

Podľa vývojárov bude GTA VI zameriavať svoje vtipy menej na marginalizované komunity (remaster GTA V napríklad odstránil transfóbne vtipy, čo bol vlastne prvý krok). Navyše, GTA VI bude ako prvá hra v sérii obsahovať ženskú hlavnú hrdinku, ktorá bude pochádzať z Latinskej Ameriky. Má ísť po jedného z dvoch hrdinov, pričom príbeh je inšpirovaný dvojicou Bonnie & Clyde.

Vývoj hry sa spomalil jednak kvôli pandémii a zároveň aj kvôli tomu, že Rockstar sa rozhodol adresovať neúmerné hodiny, ktoré museli v minulosti vývojári podstúpiť pri vývoji predchádzajúcich hier štúdia. Rockstar najal viac producentov a hre pridelil troch režisérov, čo údajne vyústilo v situáciu „príliš veľa kuchárov v kuchyni.“ Ďalší producenti navyše spomalili jednotlivé procesy a všetko to ešte znásobil fakt, že Rockstar začal dávať väčší pozor na počet odpracovaných hodín, čo je na jednej strane skvelé pre vývojárov, no pochopiteľne to znamená pomalší vývoj.

GTA VI má označenie Project Americas a malo by ísť o najväčšiu hru v sérii čo sa týka rozlohy prostredia. Tieto plány sa však v dôsledku zmien v samotnom Rockstare zmenili a v súčasnosti môžeme v GTA VI očakávať mapu fiktívneho mesta Miami. GTA VI však bude live service hrou, ktorá bude neustále aktualizovaná o nový obsah, nové misie a nové príbehy. Štúdio však údajne pri hre cieli aj o oveľa väčšie využitie interiérov v jednotlivých budovách. A čo sa týka satiry, ktorá je pre túto sériu príznačná, tak niektorí vývojári skonštatovali, že súčasná Amerika je vlastne taktiež paródiou samej seba. Zdá sa však, že nás čaká o dosť iné GéTéÁčko, ako tomu bolo pri GTA V. K tomu určite prispeje aj odchod Dana Housera.

Analytici stále očakávajú GTA VI v finančnom roku 2024 (od apríla 2023 do marca 2024), no vývojári sú skeptickí. Podľa nich je hra minimálne dva roky od svojho dokončenia. Do určitej miery za to môže aj pomalosť vývoja, ktorá údajne spôsobila, že skupina dizajnérov v Rockstar Edinburgh odišla zo štúdia, pričom dôvodom bola práve pomalosť vývoja čo ešte viac prehĺbilo problémy v tejto oblasti. Vývojári však získali menej crunchu, vývojári zamestnaní na kontrakt boli najatí natrvalo, ľudia, ktorí zneužívali svoje postavenie v spoločnosti boli prepustení, vývojári získali viac benefitov a sú viac flexibilní čo sa pracovného času týka. 

Tlak na skoré vydanie však neexistuje. GTA V naďalej prináša masívne množstvo peňazí každým rokom a jeho úspech dal Rockstaru technicky neobmedzené zdroje a čas. Preto by sme hru v určite tak skoro očakávať nemali.

Zdroj: Bloomberg

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk