Pre milovníkov poriadnej akcie prichádza Escape From Tarkov Arena

Pre milovníkov poriadnej akcie prichádza Escape From Tarkov Arena

 

Hardcore hra sa rozrastá o svoje prvé DLC.

Je to už celkom dlhá doba, čo sme naposledy priniesli novinky o ruskej hre Escape From Tarkov. Hra je stále vo fáze early-accessu (beta test) a vývojári do nej po malých častiach pridávajú obsah. Včera sme sa ale konečne dočkali masívnejšieho oznámenia a to vo forme Tweetu, ktorý pojednáva o chystanom DLC. To bude niesť názov Escape From Tarkov Arena a bude dostupné aj ako samostatný titul.

Ako už napovedá názov, hra ponúkne arénové súboje, ktoré prinesú všetky dobré prvky zo súbojov klasickej hry do gladiátorských arén, ktoré budú situované naprieč mestom Tarkov. Vývojári z BattleState Games ďalej vysvetľujú, že nejde iba o klasickú deathmatch strieľačku, ale o komplexnú hru s PVP a PVE módmi, systémom postupu s odomkýnaním zbraní a vybavenia a pre vlastníkov pôvodnej hry pribúda aj možnosť hrať za svojho operátora.

Cenovka tohto produktu nám teraz nie je známa a to ani vo forme DLC a ani ako hra, ktorú si bude možné kúpiť samostatne. Predplatitelia klasickej hry si len doplatia istú sumu a hra sa im pridá na ich účet, teda okrem najvyššej edície „Edge of Darkness“, ktorej vlastníci dostanú toto DLC zdarma. Najvyššia edícia sa momentálne predáva v našej krajine za cca 140€ a v tejto chvíli ťažko odhadnúť, či je lepšie si počkať na vydanie samostatnej hry, alebo si kúpiť všetko v jednom balíčku.

Escape From Tarkov Arena mieri klasicky len na PC a uzatvorené beta testovanie sa začne už na jeseň v tomto roku. Vydanie verzie „1.0“ klasického Escape From Tarkov je zatiaľ v nedohľadne.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk