Nedostatok hráčov?: Battlefield 2042 odstránil z hry Breakthrough pre 128 hráčov

Nedostatok hráčov?: Battlefield 2042 odstránil z hry Breakthrough pre 128 hráčov

 

Lepšia taktika.

Hra Battlefield 2042 sa dočkala nového updatu s označením 4.1, ktorý priniesol viacero zmien, no tou najpodstatnejšou je fakt, že hra už neobsahuje mód Breakthrough pre 128 hráčov a jediný mód, kde si v takomto počte môžete zahrať je Conquest.

Podľa DICE je Breakthrough so 64 hráčmi „viac zábavný a taktický,“ no asi nikto nepochybuje o tom, že sekundárnym dôvodom k tomuto kroku je fakt, že nájsť zápas v móde Breakthrough s plným počtom hráčov bola jednoducho nadľudská úloha. Podľa DICE sa tak zvýši „dôležitosť individuálnych bitiek,“ ktorá bola narušená kvôli veľkej intenzite a chaosu pri 128 hráčoch.

Breakthrough je mód, ktorý rozdelí tímy na útočníkov a obrancov a je založený na postupnom získavaní oblastí na stále otvárajúcej sa mape. V praxi to však znamená, že na malom úseku mapy sa koncentruje masívne množstvo hráčov čo neprospieva tým, ktorí hľadajú viac taktický zážitok.

„Zredukovanie počtu hráčov pomôže odstrániť chaos zo zážitku v kombinácii s redukciou počtu dostupných vozidiel a tým pádom budú môcť obrancovia efektívnejšie držať líniu. Hráči taktiež nájdu viac miesta na spoluprácu a taktiež plniť individuálne role.“

Conquest a Breakthrough módy pre 64 hráčov boli ponúkané aj doteraz ako alternatíva voči módom pre 128 hráčov. Breakthrough však odteraz bude dostupný iba pre 32v32. V Portal móde ale stále bude možnosť zahrať si ho v pôvodnom formáte.

Update 4.1 okrem toho priniesol aj balansové zmeny týkajúce sa najmä SG-36 Sentry Gun, ktorú má Boris a odstránili sa Armor Plates, ktoré poskytoval Angel.

DICE taktiež prezradilo, že prvá sezóna hry sa začne v júni.

Zdroj: DICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk