DICE prekopáva mapy v Battlefield 2042, no tie tak skoro neprídu

DICE prekopáva mapy v Battlefield 2042, no tie tak skoro neprídu

 

Reakcia na spätnú väzbu.

DICE sa po vydaní Battlefield 2042 nenachádza v ideálnej situácii. Hra prepadla a to nie len kvalitatívne ale aj po stránke počtu hráčov, ktorí ju ešte aktívne hrávajú. Štúdio tak čaká náročná záchranárska práca, aby sa zaistilo prežitie série.

A štúdio konečne pochopilo, že asi najlepším spôsobom, ako si získať priazeň hráčov je konečne počúvať to, čo hráči chcú. A jednou z oblastí o ktorej hráči hovorili konštantne sú katastrofálne mapy v hre. Tie sú príliš veľké, prázdne a bez zaujímavých prvkov. A to sa začne meniť.

Štúdio DICE tak oznámilo, že v prvej várke sa úprav dočkajú mapy Kaleidoscope a Renewal. Mapy boli efektívne zmenšené presunutím bodov na získavanie bližšie k sebe. Sekcie máp boli kompletne prekopané aby sa určili jasné cesty ku každému bodu na mape a zmeny si môžete pozrieť aj sami na obrázkoch.

DICE taktiež upraví časy, kedy sa zjavujú jednotlivé vozidlá, aby ste mali väčšiu šancu dostať sa miesto na mape rýchlo za pomoci vozidla a nemuseli sa tak spoliehať na vlastné nohy. Útočné vozidlá sa zas dočkajú „nerfu“ a na mapách bude menej tankov, helikoptér a ďalších útočných vozidiel.

Tieto zmeny pristanú do hry už v najbližšom update, no na prepracované mapy Kaleidoscope a Renewal si budeme musieť počať až do začiatku 1. sezóny hry. Tá je naplánovaná na leto, no konkrétny dátum vydania zatiaľ nemá.

Zdroj: DICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk