Steam hráči zasypali Hitman 3 negatívnymi recenziami – sťažujú sa na vysokú cenu

Steam hráči zasypali Hitman 3 negatívnymi recenziami – sťažujú sa na vysokú cenu

 

Čo tak počkať na zľavu?

Okrem toho, že trilógia Hitman zamierila do predplatného Xbox Game Pass, tak hra taktiež po roku od svojho vydania vyšla na Steame. Konečne sa tak odporcovia Epic Games Store mohli spojiť a ukázať štúdiu IO Interactive, že vydať hru v časovej exkluzivite na EGS bolo chybou.

A...výsledky zatiaľ nie sú bohvieaké. Aj napriek tomu, že hra je považovaná za skvelú a už od vydania zbierala vysoké hodnotenia má totiž na Steame iba 53% pozitívnych recenzií a ani počet hráčov nie je bohvieako vysoký.

Primárny dôvod negatívnych recenzií je však prinajmenšom zvláštny. Steam hráčom totiž vadí, že hra vyšla na tejto platforme v plnej sume, čiže 59,99€. Zjavne si mysleli, že rok po prvotnom dátume vydania bude cena na Steame znížená a nakoľko tomu tak nie je, tak vyjadrujú svoju nespokojnosť. Problémom je aj to, že keď sa podobné udalosti udiali v minulosti (Borderlands 3), tak vydanie týchto hier na Steame sprevádzala určitá forma úvodnej zľavy a to sa neudialo.

„60€ za rok starú hru. Žiadna zľava, žiaden výpredaj hier v sérii, žiadna zľava pre vlastníkov Hitman 1 a Hitman 2. Nič...“

Situácii určite nepomohlo ani to, že počas nedávneho výpredaja na Epic Games Store sa hra dala kúpiť za 29,99€, čo je 50% menej oproti sume za ktorú ju IOI predáva teraz na Steame.

Problém sa však netýka len ceny. Hráči kritizujú, že jednotlivé verzie hry sú zle vysvetlené z hľadiska toho, čo obsahujú hlavne v prípade, ak vlastníte predchádzajúce Hitman hry na Steame (nepotrebujete kupovať pokročilejšie verzie hry a na prístup k obsahu z Hitman 1 a Hitman 2 vám stačí štandardná edícia a tzv. progress transfer tool) Hráčom taktiež prekáža problematický výkon vo VR móde hry.

Zdroj: RockPaperShotgun

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk