Dragon Age 4 v tomto roku nečakajte: Na hru si počkáme ešte minimálne rok

Dragon Age 4 v tomto roku nečakajte: Na hru si počkáme ešte minimálne rok

 

Vývoj však pokračuje.

Štvrtý diel série Dragon Age bol ohlásený ešte počas The Game Awards 2018 no dnes, viac ako tri roky po tomto ohlásení stále nemáme k dispozícii finálny produkt.

Určite nepomohli ani viaceré odchody na vysokopostavených pozíciách projektu a to vrátane odchodu šéfa BioWare. A ak dúfate vo vydanie v tomto roku, tak asi nemusíte. Jeff Grubb z webu VentureBeat totiž informuje, že hra je „minimálne rok od svojho vydania.“

To znamená, že vydanie hry je očakávané na obdobie leto-jeseň 2023, čo potvrdil aj insider Tom Henderson. Podľa jeho zdrojov sa totiž na plánovanom kalendári vydania nezmenilo nič a „EA dlho vedelo, že BioWare nebude pripravené vydať hru v 2022.“

Dragon Age 4 bude RPG hrou pre jedného hráča so zameraním na príbeh. Konštatujeme to preto, lebo EA istý čas zvažovalo vytvoriť hru na štýl live service, no tento koncept opustilo po fiasku s názvom Anthem a po úspechu Star Wars Jedi: Fallen Order, ktorý ukázal EA, že aj hry pre jedného hráča sa môžu predávať skvelo v prípade, že sú kvalitné.

Grubb predpovedá, že aj keď sa neplánuje vydanie v tomto roku, tak možno sa začne marketingová masáž a Summer Game Fest je na to perfektnou príležitosťou.

Zdroj: VentureBeat/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk