God of War na PC je ultimátny spôsob, ako si hru zahrať

God of War na PC je ultimátny spôsob, ako si hru zahrať

 

Porovnanie ukazuje výrazné vylepšenia.

Ak ste ešte nečítali našu recenziu na PC port hry God of War, tak nižšie nájdete odkaz. Podľa nej je viac ako zrejmé, že port sa vydaril a spolupráca štúdií Sony Santa Monica a Jetpack Interactive priniesla svoje ovocie. A práce na porte neboli úplnou prechádzkou ružovým sadom.

Jeden z producentov portu Matt DeWald prezradil, že problémom bola pre nich hlavne implementácia širokouhlých monitorov a to kvôli spôsobu, ako God of War pristupuje ku cutscénam. Tie sú totiž vytvárané tak, aby pôsobili dojmom, že pri nich neexistuje žiaden strih.

„Nie je to iba zmena rozlíšenia a hotovo. Želám si, aby to bolo tak jednoduché. Keď zmeníte pomer strán bez zvýšenia FoV tak to nebude vyzerať dobre, no keď rozšírite FoV, tak začnete vidieť veci, ktoré nemáte vidieť. Na krajoch obrazovky sa totiž nachádzajú veci, ktoré pri bežnom 16:9 pomere strán nevidíte. Ako napríklad Atreus, ktorý sa odrazu zjaví počas scény, aby sa dostal do správne pozície v cutscéne.“

„Takže sme museli ísť a nanovo animovať tieto veci. To si vyžadovalo prejdenie celej hry a to nie len kvôli cutscénam pretože hra obsahuje aj množstvo pohybov kamery, ako napríklad keď ide Kratos niekoho zabiť a pustí sa do uzamknutej animácie. To nie sú cutscény, ale herné momenty. No my sme museli ísť a skontrolovať ich: Bol tam na scéne Draugr, ktorý sa objavil na viditeľnej časti obrazovky? Zjavil sa zrazu na obrazovke Atreus? Hýbe sa sukňa Kratosa divne, pretože simulácia oblečenia nefunguje správne? Toto všetko sme museli upraviť.

Výsledkom je však ultimátna verzia God of War, ktorá nie len že ponúka hráčom širokú škálu dostupných nastavení, ale aj vyzerá o dosť lepšie, ako pôvodná hra na konzolách PlayStation. Veď posúďte sami.

Zdroj: Youtube/PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk