PUBG: Battleground si už môžete zahrať zdarma a efekt je vidieť okamžite

PUBG: Battleground si už môžete zahrať zdarma a efekt je vidieť okamžite

 

Hra sa pridala ku konkurencii.

Napriek tomu, že PUBG: Battlegrounds (predtým PlayerUnknowns Battlegrounds) má už časy najväčšej slávy za sebou, hra je stále nesmierne populárna. A to aj na smartfónoch, aj na PC a aj na konzolách. No oproti tejto hre mala konkurencia značnú výhodu. Fortnite, Call of Duty: Warzone a ďalší sú totiž free-to-play, pričom za PUBG: Battlegrounds ste si museli zaplatiť.

To už však od včera neplatí. Hra je dostupná pre všetkých úplne zdarma, no vývojári si ponechali niekoľko prémiových aspektov. Keď sa totiž pustíte do hrania, tak dostanete tzv. Basic účet, ktorý vám dá prístup ku hraniu, no vývojári taktiež predávajú Battlegrounds Plus, ktorý vyžaduje jednorazovú platbu 12,99€.

Ten vám primárne dá prístup k Ranked módu, čo je celkom logický krok, pretože zabráni návalu cheaterov vytvárajúcich si nové účty. Okrem toho však dostanete aj Survival mastery XP 100% boost, možnosť vytvárania custom zápasov a obrazovku Career – medal. K tomu ešte vývojári pribalia 1300 G-Coin a Captain’s Camo čapicu, masku a rukavice.

Hráči, ktorí si predtým kúpili hru môžu upgradovať na Battleground Plus členstvo zdarma a dostanú navyše aj Battle-hardened Legacy korzet, bundu, rukavice, nohavice a topánky.

Na konzolách zas hra svojim prechodom na free-to-play nevyžaduje členstvo v PlayStation Plus a Xbox Live Gold na hranie multiplayeru a hra tak bola odstránená aj z predplatného Xbox Game Pass, nakoľko neexistuje dôvod, aby tam bola. Negatívom však je, predplatitelia Xbox Game Pass Ultimate nebudú mať možnosť streamovať hru cez Xbox Cloud Gaming.

A ako dopadol prechod na free-to-play. Stačí asi to ak povieme, že zatiaľ čo predchádzajúce dni sa maximálny počet hráčov na Steame naraz blížil k 360 tisícom, tak hneď po spustení free-to-play modelu hra presiahla pol milióna hráčov naraz a neustále rastie. Síce je to ďaleko od rekordu (3,2 milióna hráčov naraz), no určite je to krok vpred.

Zdroj: Krafton

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk