Šéf Ubisoftu: NFT sú iba začiatok

Šéf Ubisoftu: NFT sú iba začiatok

 

Nadšení nie sú hráči a ani vývojári.

Už len z prvotných reakcií na ohlásenie Ubisoft Quartz a NFT monetizácii v S.T.A.L.K.E.R. 2 je zrejmé, že okrem „crypto-bros“ nie sú z NFT v hrách hráči veľmi nadšení. Zdá sa však, že vedenie veľkých vydavateľstiev v tom vidí neprebádanú zlatú baňu. Ako napríklad šéf Ubisoftu Yves Guillemot.

Iba minulý týždeň sme informovali o tom, že vývojári Ubisoftu, podobne ako hráči, nie sú z myšlienky NFT vo svojich hrách dvakrát nadšení. Guillemot tak usporiadal s vývojármi Ubisoftu Q&A v ktorom sa snažil objasniť dôvod, prečo Ubisoft chce preskúmavať túto oblasť.

Samozrejme, nakoľko sme v roku 2021 tak nechýbalo mnoho slov ako „metaverse“ a „web 3.0,“ čo určite nepridáva na dôvere. Vývojárom štúdia Ubisoft Paris napríklad prekáža, že po tom, ako aspoň trochu napravili reputáciu Ghost Recon Breakpoint po neslávnom vydaní sa Ubisoft rozhodol práve z tejto hry spraviť pokusného králika a opäť ju zatiahol do kontroverzie. Navyše, tieto obavy podporujú aj prieskumy medzi hráčmi hry, ktorí dôrazne odsudzujú implementáciu NFT do hry.

Podľa Guillemota je však negatívna reakcia hráčov očakávaná, pričom ako príklad poukázal na DLC, mikrotransakcie a loot boxy. Všetky tieto aspekty boli podľa neho kritizované, no postupom času začali byť akceptované. Podľa ľudí, ktorí boli na Q&A prítomní však Guillemot nevedel povedať konkrétne príklady toho, ako urobia NFT hry lepšími a aké nové možnosti prinesú.

Guillemot poukazoval na úspech hry Roblox, no zatiaľ nie je jasné, aký je súvis medzi NFT a Robloxom, nakoľko táto hra NFT mnepoužíva. Vývojári taktiež poukázali na vplyv NFT na životné prostredie a na fakt, že často ide o pyramídovú schému, no Guillemot na tieto výhrady nereagoval priamo.

Vývojári Ubisoft sa však obávajú, že NFT budú mať výrazný vplyv na vývoj hier – mnoho Ubisoft hier má vystrihnuté herné mechaniky a pridanie ďalšej in-game ekonomiky by spôsobilo ďalšie vystrihnuté herné časti z hier v prospech dodatočnej monetizácie: „Som tu, aby som promoval zábavu a hranie. A nevidím, ako to smeruje k tomu cieľu, pretože je to len ďalší spôsob, ako dojiť peniaze,“ povedal jeden z vývojárov.

Tak či tak Guillemot je zdá sa pevne odhodlaný v NFT biznise pokračovať a NFT v Breakpoint sú začiatkom. 

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk