Do Night City sa vo VR podobe presunieme už v januári

Do Night City sa vo VR podobe presunieme už v januári

 

Ak sa nestane nič zvláštne.

Ak vám nestačí premiestniť sa do mesta Night City v hre Cyberpunk 2077 prostredníctvom pohľadu prvej osoby a potrebujete ešte niečo viac, tak vás možno poteší, že známy modder Luke Ross pripravuje R.E.A.L. VR mod pre najnovšiu hru štúdia CD Projekt RED.

Ak nepoznáte prácu Luka Rossa, tak tento známy modder vytvoril R.E.A.L. VR mody pre GTA V a Red Dead Redemption 2. Pokus vo svete Cyberpunku však bude o čosi jednoduchší a prvé ovocie budeme môcť ochutnať už v januári 2022.

„Keď sa nestane nič zvláštne tak podľa mňa by tento mod mal prísť v januári.“ Ross dodal, že aj keď REDengine 4 na ktorom je Cyberpunk 2077 postavený nie je obzvlášť priateľský voči VR modom, tak Cyberpunk 2077 je na rozdiel od GTA V a Red Dead Redemption 2 FPS hra, čo značne odbremenilo prípravu VR modu: „...to je veľmi dobré pre pohltenie vo VR svete, na rozdiel od trilógie Mafia, kde som musel implementovať vlastný „fake first-person“ mod.“

Ross zároveň priznal, že dôvod, prečo pre Cyberpunk 2077 nevytvoril VR mód skôr je ten, že herné bugy a glitche mu komplikovali vývoj a preto čakal, pokiaľ sa hra aspoň ako-tak zastabilizuje. Zároveň popri Cyberpunku 2077 pracuje aj na VR konverzii pre ďalšiu hru, no jej názov neprezradil.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk