• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Zatiaľ čo DICE tvrdilo, že Battle Royale v Battlefield Portal nie je možné urobiť, tak fanúšik ho vytvoril sám
Zatiaľ čo DICE tvrdilo, že Battle Royale v Battlefield Portal nie je možné urobiť, tak fanúšik ho vytvoril sám

Zatiaľ čo DICE tvrdilo, že Battle Royale v Battlefield Portal nie je možné urobiť, tak fanúšik ho vytvoril sám

 

Momentálne iba neoficiálne.

Zdá sa až príliš logické, že Battlefield 2042 by pri svojom vydaní mal obsahovať Battle Royale mód. Mapy na to má, počet hráčov tiež, stačilo už len pripraviť loot a hotovo. Lenže nie, DICE sa zatiaľ Battle Royale módu odmietlo venovať a hráčom odkázalo, že ani Battlefield Portal im nepomôže, pretože jeho limitácie neumožňujú vytvorenie Battle Royale módu.

Zjavne to však komunita hry zobrala ako výzvu, pretože prešlo iba niekoľko dní a v móde Battlefield Portal nájdete mód s názvom Warfield 100. Hráči v tomto móde môžu očakávať tradičný Battle Royale zážitok s upravenou mapou, príchod na mapu za pomoci parašutu, lootovanie a postupne zmenšujúce sa prostredie. Dokonca tento mód obsahuje aj „väzenie“ na štýl Warzone a možnosť sledovania ostatných hráčov po úmrtí.

Niekoľko obmedzení však predsa len existuje. Loot sa nenachádza na zemi a namiesto toho musia hráči pri príchode na miesto, kde sa má nachádzať loot 3x čupnúť a dostanú náhodný kúsok výbavy. Taktiež sa na mape nachádza dokopy 128 postáv – 100 živých hráčov a 28 AI bojovníkov, ktorí okupujú okrajové časti mapy. Vtipné je taktiež to, že uzatvárajúci sa kruh je tvorený teleportujúcimi sa botmi, no vo výsledku je to to isté, ako keby tam bol oheň alebo niečo iné – výlet mimo vyhradenú plochu vás bude stáť život.

Podľa tvorcu modu Christiana Muhlera, ktorý je mimochodom vlastník indie štúdia One Duck Theory by však mohlo zasiahnuť DICE a pomôcť takýmto výtvorom fanúšikov: „Bol by som rád, keby EA/DICE/Ripple umožnili prenajímanie serverov popri týchto Portal serveroch. To by mohlo pomôcť im a bolo by to veľkou pomocou pre komunitu.“

Mod sa navyše neustále vyvíja vrámci obmedzení Portal módu. Muhler by však v budúcnosti chcel napríklad vytvoriť multi-team verziu Battle Royale módu, pričom v jednom tíme by bolo do 32 hráčov. Tak či tak jeho výtvor dokazuje, že komunita niekedy dokáže s malým množstvom zdrojov divy.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk