Valve nechystá Steam Deck exkluzivity: Ich vývoj by totiž nedával zmysel

Valve nechystá Steam Deck exkluzivity: Ich vývoj by totiž nedával zmysel

 

Celkom logické.

Valve iba nedávno odložilo svoj chystaný PC handheld Steam Deck na február 2022, no aj napriek odkladu nepoľavuje v jeho prezentácii. A asi najlepším zdrojom informácií týkajúcich sa tohto zariadenia je oficiálne FAQ, ktoré nám dáva odpovede na najpálčivejšie otázky.

A jednou z nich bola aj tá, či Valve chystá pre Steam Deck exkluzívny softvér. U konzol je totiž bežnou praxou, že spoločnosti vyvíjajú softvér, ktorý je dostupný iba na konzolách danej značky, aby tak motivovali hráčov ku kúpe hardvéru a investovania do ekosystému.

Valve však takto očividne nerozmýšľa, pretože prezradili, že žiadne Steam Deck exkluzivity nechystajú a ani ostatným vývojárskym štúdiám nedovolia, aby ich hra bola dostupná iba na Steam Deck: „Pre nás to nedáva zmysel. Je to PC a tým pádom by malo hrať rovnaké hry ako PC.“

Valve vo FAQ taktiež ozrejmilo, že hry s označením Steam Deck Verified budú pri prehľadávaní Steam obchodu cez toto zariadenie lepšie viditeľné a tým motivuje vývojárov, aby sa optimalizácii pre Steam Deck poriadne povenovali a taktiež sme sa dozvedeli, že pre zariadenia sa zatiaľ neplánuje podpora 5G alebo LTE.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk