Spoluzakladateľ Rockstar Games predpovedá pre GTA VI obrovské zmeny

Spoluzakladateľ Rockstar Games predpovedá pre GTA VI obrovské zmeny

 

Menej kontroverzná?

Séria GTA bola paródiou na Ameriku a ostrý humor je tak jej neoddeliteľnou súčasťou. Spoluzakladateľ štúdia Rockstar Games Jamie King si však myslí, že to v budúcnosti už platiť nebude. Samozrejme, King už nie je súčasťou štúdia a teda nejde ani tak o konštatovanie faktu, ale skôr o použitie rozumu a pohľad na súčasnú situáciu vo svete a na dianie v Rockstare odkiaľ napríklad už dávnejšie odišiel ďalší spoluzakladateľ a tvorca scenára GTA hier Dan Houser.

King si myslí, že legendárne štúdio už bude iné, ako kedysi a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ako prvý dôvod uviedol úspech GTA Online a druhým dôvodom sú práve odchody, ktoré štúdio v posledných rokoch zažilo: „Nebol by som prekvapený, keby sa tón GTA hier začal meniť tak, aby nebol taký ostrý a taký vtipný. Budú príležitosti, aby urobili niečo vtipné, no neurobia to. No na druhej strane by sa museli veľmi snažiť, aby niečo pokašľali. Pozerám sa na úspech GTA V, GTA Online a Red Dead Redemption 2 a myslím si, že budú OK. No zároveň si myslím, že čo sa kultúry a interného fungovania v Rockstar North a Rockstar New York budú určite chýbať Leslie Benzies a Dan Houser. A to spraví obrovský rozdiel.“

GTA V je vďaka svojej dlhotrvácnosti a kvôli zmenám v spoločnosti v posledných mesiacoch kritizované za vyobrazenie trans ľudí a čoraz viac hráčov začína vnímať humor v GTA V ako „cez čiaru.“ Aj preto je možné, že Rockstar začne svoj tón v GTA VI mierniť, no otázkou je, či si tým neznepriatelia fanúšikov súčasnej podoby GTA.

Tak či tak, do vydania GTA VI ostáva ešte niekoľko rokov a je pokojne možné, že dovtedy už bude nemiestne robiť si žarty celkovo.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk