Activision pozná zdroj úniku svojej anti-cheat ochrany, no neobáva sa následkov

Activision pozná zdroj úniku svojej anti-cheat ochrany, no neobáva sa následkov

 

Plánovaná operácia.

Activision pred niekoľkými dňami predstavil svoju kernel-level anti-cheat ochranu pre Call of Duty s názvom Ricochet. Tá má konečne zatočiť s cheatermi, ktorí otravujú život hráčov v Call of Duty mutliplayeri a aj Warzone.

Lenže prakticky okamžite sa objavila informácia, že výrobcovia cheaterov už získali túto anti-cheat ochranu a momentálne sa ju snažia obísť a pripraviť cheaty, ktoré by neskončili banom.

Zdá sa však, že v Activisione spia pokojne. Vydavateľ totiž prezradil, že tušil, že sa ochrana ostane do rúk tvorcov cheatov pretože „pre-release verzia softvéru bola distribuovaná tretím stranám za účelom testovania."

„Určite nikto nechce, aby cheatovacia komunita dostala predčasný prístup k ovládačom, no to sa deje takmer vždy keď sa rozhodnete testovať veci verejne. Takže za predpokladu, že netestovali verziu k vydaniu hry, tak jediný dopad je ten, že tvorcovia cheatov získajú jemný náskok. No verejný test je asi pre Activision výhodnejší ako udržiavať veci v tajnosti,“ prezradil Paul Chamberlain, ktorý pre Riot pomáhal tvoriť ich anti-cheat ochranu Vanguard.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk