• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • eFootball od Konami zažil extrémne zlý štart a niektorí ho označujú za najhoršiu futbalovú hru histórie
eFootball od Konami zažil extrémne zlý štart a niektorí ho označujú za najhoršiu futbalovú hru histórie

eFootball od Konami zažil extrémne zlý štart a niektorí ho označujú za najhoršiu futbalovú hru histórie

 

Toto asi nebol najlepší krok.

Okolo nového pokusu Konami vrátiť sa na futbalové výslnie prostredníctvom hry eFootball panovala už od ohlásenia skepsa. Free-to-play model je síce fajn (FIFA monetizuje ako šialená, no stojí 60€), no všetko okolo toho smrdelo dosť výrazným spôsobom.

A všetky obavy sa bohužiaľ naplnili. Hra totiž bola vydaná a takmer okamžite na Steame padla do kategórie „Overwhelmingly Negative,“ čo znamená, že iba tragických 9% recenzií na hru je pozitívnych.

Mnohí v recenziách označujú túto hru ako zlý vtip a poukazujú na fakt, že ide prakticky o futbalovú hru určenú pre smartfóny, ktorej Konami umožnilo vytvoriť PC port. Taktiež poukazujú na absenciu zmysluplného obsahu, čo vlastne priznalo aj samotné Konami, keď skonštatovalo, že ide prakticky o demo a ďalšie módy a aspekty budú pridávané neskôr.

„Ten, kto tvrdí, že je to dobrá futbalová hra nevie o futbale nič a ani o hrách. Je to zlé, veľmi zlé. Ovládanie je neresponzívne, pomalé atď,“ napísal jeden užívateľ v recenzii. Kritike sa nevyhla ani umelá inteligencia, animácie hráčov, slabý vizuál a ďalšie aspekty hry. A ani hráčov zatiaľ veľmi nepritahla. Hra má v súčasnosti na Steame rekord v počte hráčov naraz na úrovni 11+ tisíc, čo je na free-to-play pomery hry dosť málo. 

Zatiaľ to teda pre Konami nevyzerá na ideálny štart. Každopádne, ak si chcete urobiť vlastný názor, tak hra je zdarma, takže vám v tom nebráni nič. Hra je dostupná na PC, Xbox a PlayStation konzoly.

Zdroj: SteamDB/Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk