Blizzard chce obmedziť sexuálny obsah v hrách a tak scenzuroval maľby vo WoW

Blizzard chce obmedziť sexuálny obsah v hrách a tak scenzuroval maľby vo WoW

 

Zmena na prvý pohľad.

Blizzard nezažíva ideálny rok. Hlavne teda v posledných mesiacoch. Po tom, čo sa prevalil škandál, ktorý zasiahol vydavateľstvo Activision Blizzard sa totiž legendárne štúdio ocitlo s výmenou na pozícii šéfa štúdia a šéfa HR a padáka dostalo hneď niekoľko známych dizajnérov štúdia.

A Blizzard tak začal „mazať“ svoju minulosť. Premenoval niekoľko predmetov vo svojich hrách a McCree z Overwatch taktiež už čoskoro bude musieť utekať na matriku kvôli zmene mena. Tam sa to však nekončí.

Blizzard totiž chce, aby sa zmena kultúry vo vnútri štúdia odrazila aj na hrách a obsahu ktorý produkuje. A rozhodli sa to spraviť celkom zvláštnym spôsobom. Štúdio totiž scenzurovalo maľby, ktoré sa nachádzajú v MMORPG hre World of Warcraft a to kvôli ich sexuálnemu podtónu.

Výsledkom toho je, že jedna maľba bola kompletne zmenená a druhá bola upravená kvôli väčšej cudnosti. Štúdio taktiež odstránilo z hry všetky odkazy na sláv „sacks“ a „ho’s.“ Či však práve toto vráti Blizzard na správnu koľaj, to je viac ako otázne.

Zdroj: Wowhead

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk