Fanúšik série Bioshock vytvoril úžasnú ukážku remasteru hry v Unreal Engine 5

Fanúšik série Bioshock vytvoril úžasnú ukážku remasteru hry v Unreal Engine 5

 

Bude z toho plnohodnotný projekt?

BioShock patrí medzi najlepšie hodnotené hry v histórii herného priemyslu a hlavne prvý diel má kultový status. A aj veľa fanúšikov.

A jeden z nich, ktorý vystupuje pod prezývkou noodlespagoodle sa rozhodol vytvoriť niečo ako remaster pôvodnej hry do Unreal Engine 4. To bolo ešte dávnejšie. Teraz je už však dostupná nová verzia enginu, Unreal Engine 5 a preto sa rozhodol presunúť celý svoj fanúšikovský projekt na novú technológiu a výsledok je tak úžasný, že sa oň podelil s fanúšikmi.

Tento „remaster“ používa originálne textúry, ktoré sú následne upravené, aby vyzerali vhodne pre rok 2021. A aj keď po stránke animácií má tento projekt svoje rezervy, tak napriek tomu vyzerá úžasne. Až by sme si priali, aby sa inšpiroval vydavateľ Take-Two a priniesol nám BioShock do moderných časov.

Ak by ste si tento projekt chceli zahrať, tak bohužiaľ máte smolu. Noodlespagoodle totiž prepracoval iba malú časť hry a neplánuje z toho vytvoriť verejný projekt a neplánuje ani vytvoriť remaster celej hry. Jedným z dôvodov je určite aj nepriateľský postoj Take-Two k fanúšikovským výtvorom a modom.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk