Respawn chce v pro lige Apex postaviť hráčov s gamepadmi proti PC hráčom

Respawn chce v pro lige Apex postaviť hráčov s gamepadmi proti PC hráčom

 

Toto asi nedopadne dobre.

Počas včerajšieho EA Play Live sme sa dočkali Launch traileru na desiatu sezónu Apex Legends s názvom Emergence. Jeho hlavnou postavou bola nová hrateľná postava v hre, Seer.

Okrem tohto traileru a informácie, že desiata sezóna bude spustená 3. augusta nám však štúdio Respawn Entertainment predstavilo aj druhú sezónu profesionálnej Apex Legends ligy s názvom Apex Legends Global Series alebo ALGS.

Táto sezóna ligy bude mať price pool vo výške 5 miliónov dolárov a zúčastniť sa jej môžu profesionálni hráči a aj amatéri. Veľkou zmenou je však to, že druhej sezóny ALGS sa budú môcť zúčastniť aj konzoloví hráči na Xboxe a PlayStation. Na tom by nebolo nič zvláštne, kedy Respawn nehodil konzolových hráčov a PC hráčov na myši a klávesnici do jedného vreca.

To je celkom nefér, čo poviete? Mierenie myšou a klávesnicou má totiž svoje výhody v presnosti a rýchlosti a tomu sa gamepad jednoducho nemôže rovnať. No hráči na gamepadoch majú zas k dispozícii celkom účinný aim assist. No Respawn sa o to aj tak pokúsi a pripravuje špeciálne nastavenia, aby bojisko trochu vyrovnali. Hráči na konzolách budú používať tzv. „PC-value aim assist settings,“ ktorý znižuje účinnosť aim assist na koznolách o 50%.

Uvidíme teda, ako sa tento pokus osvedčí. Keď Activision ohlásil rozšírenie Call of Duty League na PC, tak donútil PC hráčov hrať na gamepadoch aby takéto problémy nemuseli riešiť, no Respawn zjavne chce nájsť zlatú strednú cestu, ktorá umožní hráčom používať ich preferované periférie, no na druhej strane bude hra vhodná pre kompetitívne hranie.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk