V prvom priamom porovnaní medzi FSR a DLSS jasne víťazí technológia Nvidie

V prvom priamom porovnaní medzi FSR a DLSS jasne víťazí technológia Nvidie

 

Poriadna nakladačka.

Zatiaľ čo Nvidia už nejaký ten piatok tlačí na technológiu DLSS, ktorá ponúka skvelé výsledky, tak AMD prišlo nedávno s konkurenciou v podobe FSR. A aj keď sme osobne boli skeptickí, tak v prvých hrách podávalo FSR celkom solídne výsledky, ktoré sú prezentované zlepšením frameratu bez výraznej straty kvality obrazu.

Tieto dve technológie sa však priamemu porovnaniu vyhýbali, pretože neexistovala jedna hra, ktorá by podporovala obe. Až do momentu, kedy hra Marvel’s Avengers nedostala podporu FSR. A tak sme sa dočkali priameho súboja medzi DLSS a FSR.

A ak chcete porovnanie v skratke, tak FSR dostalo riadne na frak. DLSS totiž ponúka lepšiu kvalitu obrazu nie len ako FSR, ale aj ako natívne 4K rozlíšenie. Stačí jeden pohľad na obrázok so ženskou postavou a je celkom jasné aký masívny rozdiel v kvalite obrazu to je.

A aby toho nebolo málo, tak na testovacej karte RTX3080 hra fungovala v DLSS Quality móde v priemere o 4-5FPS lepšie ako pri použití FSR Ultra Quality módu. Celkovo tak DLSS ponúka lepšie zvýšenie FPS a pritom si zachováva omnoho lepšiu kvalitu obrazu oproti FSR.

Kvalita obrazu tak v Marvel’s Avengers je DLSS>Natívne rozlíšenie>FSR a pri výkone sa to mení na DLSS>FSR>Natívne rozlíšenie.

Redakcia Hardware Unboxed skonštatovala viac-menej to isté. DLSS víťazí v oblasti kvality obrazu a pri najvyššom nastavení aj v oblasti výkonu. V menej kvalitných nastaveniach sa však výkon FSR výrazne zvyšuje, no tam to už ide výrazne na úkor kvality obrazu. Redakcia otestovala aj hru Necromunda: Hired Gun a tam z hľadiska výkonu víťazí FSR, no bavíme sa o rozdiele medzi 249 vs. 236FPS. 

Samozrejme je však potrebné brať do úvahy fakt, že zatiaľ čo FSR je open source technológia a funguje na širokom spektre grafických kariet, tak DLSS je proprietárna technológia Nvidie, ktorá používa Tensor jadrá a machine learning, takže na jej funkčnosť potrebuje RTX kartu od Nvidie.

Zdroj: ResetEra/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk