Valve sa stick-driftu nebojí: V analógových páčkach nájdeme kvalitné súčiastky

Valve sa stick-driftu nebojí: V analógových páčkach nájdeme kvalitné súčiastky

 

Na rozdiel od niekoho...

Xbox ovládač, DualSense ovládač a Joy-Cony. Všetky tieto ovládače majú problémy s tzv. stick driftom čo je stav, kedy sa analógová páčka pohybuje aj napriek tomu, že ňou nepohybuje hráč. Microsoft, Sony a Nintendo dokonca čelia žalobám za to, že komponenty, ktoré v páčkach používajú nepatria medzi najkvalitnejšie a práve to je dôvodom tohto nekalého javu.

Valve si je vedomé tohto problému. A vzhľadom na to, že pri Steam Decku sa analógové páčky nedajú oddeliť od displeja, tak hádam hráčov upokojí fakt, že tejto problematike venovali dostatočnú pozornosť.

Prezradil to hardvérový dizajnér spoločnosti Yazan Aldehayyat v rozhovore pre IGN: „Myslím si, že toto bude skvelá kúpa. Samozrejme, každá jedna súčiastka raz zlyhá, no myslím si, že ľudia budú spokojní s týmto produktom.“

Dizajnér John Ikeda dodal, že v analógových páčkach používajú vysokokvalitné komponenty, ktoré by mali zabezpečiť, že sa stick-drift v zariadení nebude vyskytovať: „Nechceli sme v tejto oblasti riskovať. Som si istý, že zákazníci by nechceli, aby sme v tejto oblasti riskovali.“

Tak dúfame, že to nie sú iba PR reči. Predpokladáme, že hneď po vydaní sa objavia odvážlivci, ktorí sa pokúsia zariadenie rozobrať, aby sa presvedčili, či Valve hovorí pravdu.

Steam Deck je nový handheld od spoločnosti Valve, ktorý funguje na SteamOS a poskytne hráčom prístup k AAA hrám na cestách v zariadení so 7-palcovou obrazovkou, pričom jeho cena začína na 419€.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk