Valve potvrdilo, že umožní upgrade disku v Steam Deck, no neodporúča ho

Valve potvrdilo, že umožní upgrade disku v Steam Deck, no neodporúča ho

 

Najvýhodnejšia kúpa je tá najlacnejšia?

Valve minulý týždeň predstavilo svoj prvý handheld nazvaný Steam Deck, ktorý umožní PC hranie na cestách v celkom kompaktnom formáte. Zázraky však nečakajte, 4K hranie na tomto zariadení možné nebude, no vzhľadom na 7-palcový displej ani nie je potrebné.

Steam Deck sa bude predávať v troch variantoch, pričom rozdiely medzi nimi spočívajú iba v kapacite disku. Zatiaľ čo najlacnejší Steam Deck používa 64GB EMMC modul, tak stredná verzia používa 256GB NVMe SSD a najdrahší variant zas 512GB NVMe SSD.

Hráči sa tak právom pýtali Valve, či bude možné tento SSD disk upgradovať za iný s väčšou kapacitou a jeden fanúšik tak napísal rovno GabeNovi, ktorý relatívne rýchlo odpovedal, že v Steam Decku sa nachádza štandardný 2230 m.2 slot a technicky tak nič nebráni v tom, aby si hráči kapacitu disku zvýšili.

Na to takmer okamžite reagovala oficiálna produktová stránka Steam Decku, ktorá potvrdila prítomnosť 2230 m.2 modulov, no taktiež dodala, že tieto sloty nie sú určené pre úpravu koncovým zákazníkom.

Znamená to teda, že aj keď technicky hráčom nič nebráni v upgrade zabudovaného SSD disku, tak Valve jeho upgrade neodporúča. Predpokladáme, že tento upgrade by totiž vyžadoval rozoberanie zariadenia, aby užívateľ získal prístup k m.2 slotu a zároveň by týmto krokom užívateľ s najväčšou pravdepodobnosťou stratil záruku.

Ak však patríte medzi DIY užívateľov, ktorí nemajú problém v hrabaní sa v takomto hardvéri, tak je fajn, že Valve dodržuje svoje štandardy otvorenosti. Veď už pri odhalení spoločnosť potvrdila, že do Steam Deck môžete nainštalovať iných digitálnych klientov a dokonca si tam môžete namiesto Steam OS nainštalovať Windows.

Zdroj: Valve

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk