Šéf Xboxu si rýpol do stratégie Sony týkajúcej sa vydávania hier na PC

Šéf Xboxu si rýpol do stratégie Sony týkajúcej sa vydávania hier na PC

 

Neskoro a účtujú si dvakrát.

Microsoft mal včera pred Summer Game Fest Kickoff Live celkom rušné popoludnie. Šéf Microsoftu Satya Nadella verejne vyhlásil, že Microsoft stojí plne za Xbox divíziou, vedenie Xboxu predstavilo novinky v hernom streamovaní, no zároveň vyjadrilo podporu lokálnemu konzolovému hardvéru.

Šéf Xbox divízie Phil Spencer zároveň potvrdil, že pre Xbox je najdôležitejšie, aby si hráč vybral, či si chce first-party hry Microsoftu užívať cez konzolu, PC alebo cez herné streamovanie a potvrdil tak záväzok, že first-party hry Xboxu a Bethesdy budú prichádzať v deň vydania na PC.

Popritom si však neodpustil rýpnutie do Sony, ktoré si taktiež hľadá cestičky na túto platformu: „Sme jedinou spoločnosťou s konzolou, ktorá prináša svoje hry v deň vydania na PC, cloud a konzoly. Ostatní prinášajú svoje konzolového hry na PC o niekoľko rokov neskôr a popritom nútia, aby si nakúpili hardvér a následne im účtujú druhý poplatok za to, aby si túto hru mohli zahrať na PC.“

„Máme obrovskú príležitosť rastu na PC. Expandovali sme a vydávame first-party hry na konzole aj na PC. A minulý rok sme zdvojnásobili počet vydaných hier na PC a sme jedným z najväčších third-party vydavateľov na Steame.“

Spencer zároveň pripomenul, že v najbližších mesiacoch by sme sa mali dočkať nádielky hier od Xbox Game Studios a Bethesdy, no v tomto prípade si radšej počkáme na nedeľu, kedy má Microsoft a Bethesda svoju E3 konferenciu.

Šéf PlayStation Studios Hermen Hulst sa v nedávnom Q&A vyjadril, že Sony plánuje prinášať na PC viac a viac hier, no ich prvoradou úlohou je predávať konzoly a tým pádom sa ich first-party hry budú objavovať na PC s niekoľkoročným meškaním, podobne ako Horizon: Zero Dawn a Days Gone.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk