• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Kdo se vleče, neuteče! Kultoví „Bulánci“ sa vracajú v 3D pokračovaní, prispieť na vývoj môžete aj vy
Kdo se vleče, neuteče! Kultoví „Bulánci“ sa vracajú v 3D pokračovaní, prispieť na vývoj môžete aj vy

Kdo se vleče, neuteče! Kultoví „Bulánci“ sa vracajú v 3D pokračovaní, prispieť na vývoj môžete aj vy

 

Bulánkovia – český Fornite minulého storočia – už 20 rokov garantujú, že vďaka nim budete spať ako zabití!

Len máloktorá hra je na Slovensku a v Česku taká legendárna ako Bulánkovia. Ako deti sme ju hrávali cez školské prestávky či „na tajňáša“ na hodinách informatiky. Krvilačné súboje vankúšov pre nás kedysi predstavovali vrchol multiplayeru, nehovoriac o tom, že za jedným počítačom mohli hrať túto prestrelku hoci aj traja ľudia naraz proti sebe.

Brokovnica možno v Doomovi predstavovala ikonický spôsob, ako zabíjať nepriateľov, no v Bulánkoch išlo o skutočný vrchol arzenálu a stelesnenú frustráciu každého protihráča.

Verte či nie, po 20 rokoch od vydania prvého dielu tvorcovia zo SleepTeamu prichádzajú s pokračovaním. Projekt s názvom „Bulánkovia sa vracajú“, resp. Bulánkovia 2.0, splnil na platforme Startovač svoj finančný cieľ (500-tisíc Kč) rýchlejšie, než som stihol dopísať tento článok. Minimálna suma daru činí 250 korún českých, v prepočte asi 10 eur, a autori vám za neho garantujú vaše meno na stene vďakyvzdania. Samotnú plnú hru vám zabezpečí až druhý najnižší príspevok vo výške 400 korún (necelých 16 eur).

Na druhej strane donorského spektra sa nachádza jedna jediná odmena, absolútny vrchol v podobe 150-tisícového daru, za ktorú sa stanete, ako autori píšu na samotnom Startovači, bulánčou modlou.

Všetky ďalšie odmeny „medzi“ – a že ich veru je – nájdete na oficiálnych štartovných stránkach tohto projektu.

Aby nás tím navnadil, na svete je už aj prvá ukážka toho, ako by pokračovanie Bulánkov malo vyzerať. Očakávať môžeme 3D modely, tzv. dobyvateľský mód a dokonca aj singleplayer, teda hru pre jedného hráča, či kooperatívnu kampaň. Bulánkovia 2.0 by navyše mali byť dostupní „takmer na všetkých platformách“. Isté je však zatiaľ len PC, pričom v prípade veľkého úspechu vraj môžeme očakávať aj port Bulánkov na mobilné telefóny.

No, ak vývojárom budú peniaze pribúdať rovnakým tempom ako na začiatku, kedy cieľ splnili skôr, než Bulánkovia dospievali svoju uspávanku, očakávať môžeme pokojne aj verziu pre chytré chladničky.

Už teraz je takmer isté, že požadovaný 500-tisícový rozpočet sa vývojárom nafúkne aspoň na milión, no ak raketové tempo príspevkov vydrží dlhšie než pár hodín, z jedného milióna môže byť pokojne aj päť či viac. Držíme palce!

Plánujete autorov hry Bulánci podporiť finančným darom? Dajte nám vedieť v komentári pod článkom!

Zdroj: Gamesite.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk