Novú sezónu Apex Legends nezvládli servery, no aj tak sa jej podarilo zlomiť rekord

Novú sezónu Apex Legends nezvládli servery, no aj tak sa jej podarilo zlomiť rekord

 

Nie a nie zastaviť.

Apex Legends spustil 4. mája novú sezónu s názvom Legacy, ktorá priniesla tradičnú nádielku postáv a kozmetických predmetov, no tentokrát bola ponuka obohatená o úplne nový permanentný mód pre 3v3 s názvom Arenas. A zdá sa, že práve tento mód bol pre hráčov veľkým lákadlom.

Prakticky okamžite po jej spustení sa do hry nahrnula masa hráčov a je celkom zrejmé, že na taký záujem nebolo pripravené ani štúdio Respawn, pretože hra začala mať problémy zvládať tento nápor. Po prvotných problémoch sa však situáciu podarilo stabilizovať a výsledkom je prelomenie rekordu.

Ešte nikdy totiž Apex Legends nemal na Steame toľko hráčov naraz. Hra po prvýkrát od svojho pridania na Steam (november 2020) prekročila 300 tisíc aktívnych hráčov naraz a hra sa tak dostala na 18. miesto v rebríčku a predbehla tak napríklad Destiny 2 či Skyrim.

Navyše, vzhľadom na blížiaci sa víkend a zlepšujúcej sa situácie so servermi je celkom možné, že sa počet aktívnych hráčov naraz vyšplhá ešte vyššie. A treba brať do úvahy aj fakt, že hra je okrem Steamu dostupná aj na Origine, no ten svoje štatistiky hráčov neposkytuje.

Je však zrejmé, že Respawnu sa opäť podarilo zaujať hráčov a uvidíme, ako sa budú tieto čísla vyvíjať v nasledujúcich dňoch.

Zdroj: SteamDB

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk