Potápajúce sa mesto: Valve stiahlo hru zo Steamu, lebo o to požiadal vývojár

Potápajúce sa mesto: Valve stiahlo hru zo Steamu, lebo o to požiadal vývojár

 

Toto nedopadne dobre.

Situácia okolo sporu štúdia Frogwares a vydavateľstva Nacon, ktoré sa týka hry The Sinking City sa dočkala svojej ďalšej kapitoly. Hra bola totiž stiahnutá z predaja na Steame. A dôvodom stiahnutia je to, že o to požiadal samotný vývojári hry, spoločnosť Frogwares.

Ten použil tzv. DMCA takedown, ktorý slúži na boj proti zneužívaniu obsahu, ktorý vytvoril niekto iný: „The Sinking City je v súdnom spore už dlhšiu dobu. Rozhodnutie na jeseň dalo spoločnosti Nacon právo distribuovať hru na Steame a to až do doby, kedy padne verdikt. No dnes sme obdržali DMCA takedown žiadosť kvôli verzii, ktorú Nacon pridal na Steam a tak sme na jej základe konali,“ povedal vice-prezident Valve Doug Lombardi.

Celý spor sa začal nevyplatenými odmenami a pochybným financovaním vývoja hry. Žaloba však prerástla do veľkých rozmerov a týkala sa aj právomocí vývojárov a vydavateľov pri nakladaní s touto hrou. A čerešničku na torte pridal vydavateľ Nacon, keď po tom, čo mu vývojárske štúdio odmietlo vydať „Master“ verziu hry pristúpili k nákupu digitálnej verzie hry, pozmeneniu jej zdrojového kódu a následného nahratia tejto hry na Steam, kde hra bola až do včerajšieho dňa.

Zdroj: VICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk