Vývojári The Sinking City odporúčajú, aby hráči nekupovali ich vlastnú hru

Vývojári The Sinking City odporúčajú, aby hráči nekupovali ich vlastnú hru

 

Obrovský chaos.

Príbeh okolo vydania hry The Sinking City je možno ešte viac fascinujúci ako samotná hra. A to primárne z dôvodu viac ako zlého vzťahu medzi vydavateľstvom Nacon/Big Ben Interactive a ukrajinským štúdiom Frogwares. Súčasťou tohto prípadu sú obvinenia z nedodržaných podmienok financovania projektu, problémy s licenciou a následné nevyplácanie odmien za dokončenie hry. Všetko to vyvrcholilo tým, že hra bola stiahnutá z predaja a objavili sa aj žaloby.

Preto bolo veľkým prekvapením, keď sa hra The Sinking City zrazu objavila na Steame. A ešte väčší údiv sme zažili, keď štúdio Frogwares oznámilo na svojom Twitter účte, že vyslovene neodporúča kúpu tejto hry, pretože túto verziu hry nevytvorili oni.

Čo sa teda deje? V roku 2019 zažalovalo Frogwares svojho vydavateľa a v auguste 2020 bola hra stiahnutá z predaja. V októbri však súd v Paríži rozhodol, že Frogwares stiahlo hru z predaja nelegálne a zakázalo mu, aby sa až do vydania rozsudku venovalo akejkoľvek činnosti, ktorá sa týka ich vzťahu s vydavateľom Nacon/BBI. To však dalo príležitosť Naconu na to, aby hru znovu vydali na Steame.

Štúdio Frogwares však tvrdí, že Nacon/BBI crackli/hackli a zmenili zdrojový kód a obsah hry a nelegálne nahrali túto verziu hry na Steam a vyhrážajú sa ďalšou žalobou. Nacon však tvrdí, že žiaden zákon neporušil.

„Táto posledná akcia bola poslednou kvapkou. Toto je korporátne vydieranie a nekompetentné hackovanie v najčistejšej podobe,“ prezradil hovorca Frogwares. Podľa nich Nacon „crackol“ vlastnú hru po tom, ako im štúdio Frogwares odmietlo pripraviť novú „master“ verziu hry a podľa ich informácií Nacon kúpil verziu hry The Sinking City na Gamesplanet, upravili ju a nahrali na Steam, čo je porušením zmluvy. Preskúmali totiž verziu hry, ktorá je momentálne na Steame a porovnali ju s originálnou hrou, ktorá sa predávala na Gamesplanet.

„Za účelom vykonania zmien mal Nacon jedinú možnosť: Dekompilovať alebo hacknúť hru pomocou tajného kľúča, ktorý vytvorilo štúdio Forgwares, pretože celý obsah je archivovaný pomocou šifrovacieho systému Unreal Enginu. To je hackovanie a cieľom hackovania je ukradnúť produkt, zarobiť na ňom a to je zas pirátstvo.“

Nacon následne, podľa tvrdení Frogwares upravil niektoré aspekty tejto verzie hry, aby anonymizoval to, že hra pochádza z kúpenej kópie z obchodu Gamesplanet a tak bežný užívateľ nie je schopný rozpoznať túto verziu hry.

Hráči si to však všimli. Nová verzia hry totiž nemá achievementy, čo je veľmi podozrivé. A čerešničkou na torte je to, že Nacon predáva Digital Deluxe verziu hry ako štandardnú, čím sa technicky dopustil krádeže.

Nacon však trvá na tom, že nová verzia The Sinking City obsahuje iba základnú hru, bez dodatočného obsahu a že znovuvydaním hry na Steame žiadne zákony neporušil. 

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk