Rozdávanie Battlefront II zdarma masívnym úspechom: Pribudli milióny hráčov

Rozdávanie Battlefront II zdarma masívnym úspechom: Pribudli milióny hráčov

 

Toto sa určite vydarilo.

Už keď sa tesne po spustení rozdávačky Star Wars: Battlefront II na Epic Games Store ozvalo štúdio DICE s ospravedlnením, ktoré sa týkalo problémami so servermi, tak sme vedeli, že veľké množstvo hráčov už hru získalo a pokúša sa ju hrať a EA na takýto nával pripravené nebolo. Konkrétne číslo sme však nevedeli, nakoľko málokedy sa ho dozvedáme.

Teraz však prišlo k výnimke a po ukončení rozdávania tejto hry na Epic Games Store sa DICE pochválilo so skvelým číslom. Podľa ich vyjadrenia si totiž Star Wars: Battlefront II do svojej knižnice na Epic Games Store pridalo až 19 miliónov hráčov.

Nedozvedeli sme sa síce, aký podiel používateľov Epic Games Store po hre siahol, no dáva nám to celkom pekný obraz o tom, ako služba za relatívne krátku dobu narástla. Epic Games sa ešte počas minulého roka pochválil, že EGS má 60 miliónov aktívnych používateľov mesačne (Steam má naproti tomu 120 miliónov MAU). A napríklad hru Total War Saga: Troy si počas 24 hodín, počas ktorých bola hra dostupná zdarma do svojho účtu pridalo 7,5 milióna hráčov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk