Nový Knights of the Old Republic je vo vývoji, no nepodieľa sa na ňom EA a ani BioWare

Nový Knights of the Old Republic je vo vývoji, no nepodieľa sa na ňom EA a ani BioWare

 

Splnený sen fanúšikov?

Zdá sa, že tí, ktorí dúfali v znovuzrodenie série Star Wars: Knights of the Old Republic sa môžu tešiť, pretože ich prianie sa splní. Tvrdení, že nový projekt z tejto série je vývoji sa totiž začína hromadiť.

Najnovšie sa o existencii tohto projektu vyjadrili v podcaste Bespin Bulletin, ktorí na základe vlastných zdrojov potvrdili, že Knights of the Old Republic hra je skutočne vo vývoji a je iba jednou z ďalších Star Wars hier, ktoré sa momentálne pripravujú. Taktiež spomenuli „Bounty Hunter hru,“ ktorá je vo vývoji v nemenovanom štúdiu a Electronic Arts údajne pracuje na menšej Star Wars hre.

Tieto informácie sa začali zberať ešte koncom minulého roka, no vtedy to veľmi zmysel nedávalo, pretože sme žili v domnienke, že jediný, kto pracuje na Star Wars hrách je Electronic Arts, nakoľko tí mali s Disney exkluzívnu 10-ročnú zmluvu na vývoj hier z tohto sveta. Lenže Disney pred dvoma týždňami ohlásilo vznik Lucasfilm Games, nepredĺženie tejto exkluzívnej zmluvy (tá končí v roku 2023) a rovno aj spoluprácu so štúdiom Massive na vývoji Star Wars hry v otvorenom svete.

Napríklad už v decembri prezradil na sociálnej sieti ResetEra uznávaný redaktor Jason Schreier, že KOTOR hra je vo vývoji a okrem toho, že sa na nej nepodieľa ani EA a ani BioWare, tak „nikto určite neuhádne“ štúdio, ktoré na tejto hre pracuje.

Následne pridal svoje informácie aj známy herný insider shinobi602, ktorý prezradil, že štúdio, ktoré na tomto projekte pracuje „nie je záhadné, no nie je to meno, ktoré by nám v tejto súvislosti napadlo.“

Star Wars Knights of the Old Republic je RPG hra od BioWare z roku 2003 v ktorej sme sa ponorili do príbehu boja medzi rádom Jedi a Sithmi 4000 rokov pred udalosťami z hlavnej filmovej série. O rok na to sme sa dočkali pokračovania, ktoré však malo na starosti štúdio Obsidian Entertainment.

Zdroj: Bespin Bulletin/ResetEra

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk