Ak čakáte na The Elder Scrolls VI, tak Skyblivion vám možno čakanie čoskoro skráti

Ak čakáte na The Elder Scrolls VI, tak Skyblivion vám možno čakanie čoskoro skráti

 

Ten asi totiž príde skôr.

Séria The Elder Scrolls je známa svojou veľkou základňou fanúšikov, ktorí pomáhajú Bethesde nie len s opravami hry, ale aj so zaujímavými modmi. A jednými z najviac fascinujúcich modov sú prerábky jedného Elder Scrolls dielu do enginu novšieho Elder Scrolls dielu.

A presne o to sa už takmer dekádu pokúša tím projektu Skyblivion. Jeho úlohou je zapracovať mechaniky, questy, prostredie a príbeh Oblivionu do enginu, ktorý bol použitý pri hre The Elder Scrolls V: Skyrim. A práve tento projekt sa dočkal nového traileru, ktorý vyzerá celkom sľubne.

Vývojári stojaci za týmto modom nám predstavili herné assety prostredia, prezradili ako do tejto hry zapracovali questy a predstavili nám niekoľko ďalších funkcií. Na vývoj celého projektu boli vyvinuté špeciálne vývojárske nástroje, ktoré im umožnili napríklad importovať do Skyrimu Oblivion questy a to bez narušenia stability hry.

Zásadná je preto už len otázka, či sa Skyblivionu dočkáme skôr ako štandardného pokračovania The Elder Scrolls VI od Bethesdy. Úprimne by sme sa tomu ani nečudovali.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk