GTA 6 môže využívať výrazne lepšiu umelú inteligenciu NPC postáv

GTA 6 môže využívať výrazne lepšiu umelú inteligenciu NPC postáv

 

Zatiaľ tu máme len zaujímavý patent.

Nie je žiadne tajomstvo, že umelá inteligencia v hrách už roky stagnuje. Všetko sa spolieha na presne definované skripty, ktoré riadia v hrách správanie nehrateľných postáv či chovanie vozidiel a iných strojov. Nedávno vydaný Cyberpunk 2077 nám dá iste za pravdu, keďže umelá inteligencia v tejto hre je sterilnejšia viac než by sme čakali.

Samozrejme, príprava umelej inteligencie pre hry s otvoreným svetom je podstatne komplikovanejší proces, ako pri hrách v koridore, ale ani tam to nie je žiadne terno. Zmena by však mohla nastať s príchodom očakávaného pokračovania v obľúbenej série Grand Theft Auto.

Podľa nového patentu z dielne štúdia Rockstar, ktorý bol podaný na patentový úrad v októbri minulého roka, má dôjsť k úprave/zlepšeniu chovania NPC postáv. Ide o patent s názvom Systém a metóda virtuálnej navigácie v hernom prostredí, kde sa dozvedáme o limitovanom počte aktívnych prvkov v otvorenom svete pri chodcoch, vodičoch či pilotoch, ktorí prakticky len opakujú rovnaké veci.

Nový patent toto upravuje a pracuje s akýmisi profilmi, ktoré je možné aplikovať na NPC postavy a upraviť tak ich správanie. Vodičom je tak možné upraviť skúsenosti pri vedení vozidla, selektovať typy vozidiel pri rôznych prostrediach - viac poľnohospodárskych strojov na statkoch, alebo simulovať premávku na diaľniciach vďaka jazdným pruhom. Menej skúsení vodiči môžu na základe svojich schopností spôsobiť autonehodu a rovnako tak aj chodci. 

Aj tu samozrejme platí, že stále nevieme s istotou povedať, že sa tohto patentu v hrách od Rockstaru dočkáme. V každom prípade je pod ním podpísaný Simon Parr, ktorý je hlavným programátorom umelej inteligencie v Rockstare, a rovnako tak nechýba ani hlavný technický šéf David Hynd z Rockstar North. S istotou však môžeme povedať to, že na GTA 6 sa určite pracuje a tento titul je skvelým kandidátom na implementáciu vylepšenej umelej inteligencie. 

Zdroj: reddit, vg247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk