Pozor na uložené hry v Cyberpunk 2077! Môžete prísť o celý postup hrou

Pozor na uložené hry v Cyberpunk 2077! Môžete prísť o celý postup hrou

 

Existuje však spôsob, ako sa problému vyhnúť.

Konzolové verzie Cyberpunku 2077 sú už zdokumentované dostatočne. A aj keď PC verzia je asi tak o tri úrovne lepšia, tak to neznamená, že je úplne bez problémov. A jeden z nich môže hráčom spôsobiť veľké vrásky na čele.

Hráči na sieti Reddit totiž informovali o závažnom bugu, vďaka ktorému môžete prísť o celý postup hrou. Ten sa týka uložených hier. Keď hráte hru, tak pochopiteľne veľkosť uloženej hry narastá. Lenže v momente, keď veľkosť vašej uloženej hry presiahne 8MB, tak súbor s uloženou hrou sa jednoducho znehodnotí a už sa k tejto uloženej hre nedostanete. Upozornenie, že sa blížite k veľkosti 8MB zistíte tak, že sa vám hra načítava nezvyčajne dlho (tento proces začína v prípade, ak veľkosť vašej uloženej hry presiahne 6MB). Alebo sa jednoducho pozriete do priečinka s uloženými hrami manuálne. 

PSA: [STEAM/PC] crossing about 6 mb in your save files will cause your game to take 30 seconds to 1 minute to load. Crossing 8 mb will cause your game file to corrupt and not be able to load at all. DO NOT CRAFT TO MAKE MONEY from r/cyberpunkgame

Problém s uloženými hrami už oficiálne priznala služba GoG a ich rada je jednoduchá. Máte sa vyhýbať tomu, aby ste mali v invetári príliš veľké množstvo predmetov na craftovanie, pretože práve toto spôsobuje výrazný nárast veľkosti uložených hier. Štúdio už pracuje na opravnom patchi, no toho sa pravdepodobne nedočkáme pred sviatkami. Navyše, ak vaša uložená hra už raz dosiahne „corrupted“ stav, tak ani tento hotfix túto uloženú hru nezachráni. Takže si jednoducho musíte dávať pozor.

Je to veľmi divný bug, no patrí medzi také, ktoré môžu doslova zničiť desiatky hodín hrania, takže si naň dávajte veľký pozor.

Zdroj: CDProjektRED

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk