CD Projektu hrozí žaloba zo strany vlastných investorov za „skreslenie reality“

CD Projektu hrozí žaloba zo strany vlastných investorov za „skreslenie reality“

 

Ďalší problém na hromade iných.

Celé fiasko týkajúce sa hry Cyberpunk 2077 a jej stave na starých konzolách môže mať pre poľské štúdio CD Projekt ešte dosť škaredú dohru pred súdom. Je totiž možné a dokonca aj dosť pravdepodobné, že spoločnosť zažalujú vlastní investori, ktorí sa už spájajú v dvoch samostatných žalobách.

Jedna z nich je v príprave v New Yorku a druhú z nich pripravuje právnická firma vo Varšave. No obsah oboch skupinových žalôb bude v podobnom znení. Obe z nich chcú CD Projekt zažalovať za „skreslenie reality za účelom získania finančných benefitov.“

Prakticky ide o to, že vlastní investori žalujú CD Projekt a manažment štúdia za to, že klamali o stave vývoja hry vlastným investorom, čo je vo svete akciových spoločností veľkým problémom. V dnešnom kapitalizme je totiž úplne vporiadku, keď zavádzate vlastných zákazníkov, no zavádzanie investorov a akcionárov je niečím, čo sa v žiadnom prípade neodpúšťa.

Momentálne obe žaloby zbierajú právne podklady na to, aby mohli úspešne zažalovať toto štúdio, no či sa niektorá z týchto žalôb aj dostane pred súd, to je zatiaľ otázne.

Zdroj: Bankier.pl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk