Remedy potvrdilo, že Control predal viac ako 2 milióny kópií

Remedy potvrdilo, že Control predal viac ako 2 milióny kópií

 

Málo, alebo veľa?

Control vyšiel pred 16 mesiacmi a hra si odniesla veľkú chválu od kritikov a to vrátane hneď niekoľkých ocenení Hra Roka. Lenže, ako to už pri Remedy hrách býva, jedno je kritická pochvala a niečo úplne iné je komerčný úspech. Veď aj Quantum Break či Alan Wake mali dosť veľký problém s predajmi a to napriek tomu, že hry to boli skvelé.

Preto je len a len dobrou správou to, že Remedy oznámilo investorom, že Control presiahol 2 milióny predaných kópií naprieč platformami. A asi ešte lepšou správou jej, že predaje hry výrazne nespomaľujú a tak by sa toto číslo mohlo čoskoro zvýšiť. Tým pádom sa Control stal najúspešnejšou novou IP štúdia od čias prvého Max Payna.

60% z predajov v roku 2019 bolo digitálnych a v roku 2020 sa tento podiel vyšplhal až na 90%.

Remedy momentálne vyvíja tajuplný Project Vanguard (service-based multiplayerová hra), kampaň pre hru CrossfireX, next-gen patch pre Control a taktiež aj neoznámenú novú IP, ktorá vstúpila do produkcie a vývoj tejto hry financuje spoločnosť Epic Games.

2 milióny kópií sa síce nezdá ako extrémny úspech, no treba mať na pamäti, že rozpočet na vývoj hry bol vo výške 30 miliónov €, čo je omnoho menej ako je bežné v AAA produkciách. Aj keby sa každá kópia predala za 30€, tak Remedy má hru určite zaplatenú a každá ďalšia predaná kópia je zisk navyše.

Zdroj: Remedy

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk