• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Cyberpunk zničil GTA V a aj ostatné hry: Iba na Steame ho hralo viac ako milión hráčov súčasne!
Cyberpunk zničil GTA V a aj ostatné hry: Iba na Steame ho hralo viac ako milión hráčov súčasne!

Cyberpunk zničil GTA V a aj ostatné hry: Iba na Steame ho hralo viac ako milión hráčov súčasne!

 

Nepredstaviteľný úspech sa stal skutočnosťou.

Dlhé predlhé čakanie sa skončilo a Cyberpunk 2077 oficiálne vyšiel. A aj keď vysoké predaje a úspech predpovedali hre mnohí, tak „až taký“ úspech možno nemali na mysli ani vývojári zo štúdia CD Projekt v čase, keď sa začal vývoj tejto hry.

Prvé čísla sú totiž dych-vyrážajúce. Cyberpunk 2077 totiž hneď v prvý deň po vydaní presiahol 1 milión súčasne hrajúcich hráčov. Konkrétne sa to číslo vyšplhalo na 1 003 264 hráčov. A to sme prosím pekne ešte uprostred pracovného týždňa a dá sa predpokladať, že toto číslo počas víkendu ešte porastie.

Ešte viac fascinujúci fakt na tom je ten, že hra je na PC dostupná okrem Steamu aj na službách GOG a Epic Games Store, pričom samotný CD Projekt RED motivoval zákazníkov, aby v prípade ochoty nakupovali cez GOG (ten totiž vlastní CD Projekt a teda 100% sumy z kúpy ide priamo štúdiu). To znamená, že hru hralo milión hráčov súčasne, ktorí si ju kúpili priamo na Steame.

Cyberpunk 2077 tak vytvoril nový absolútny rekord v počte súčasne hrajúcich hráčov na Steame pri hre pre jedného hráča. Ten doteraz držala hra Terraria so 486 tisíc hráčmi, nasledovaná hrou Fallout 4 (471 tisíc), Life is Strange 2 (468 tisíc). Ani také GTA V nikdy nedosiahlo viac ako 360 tisíc hráčov súčasne.

Keď zoberieme do úvahy všetky hry dostupné na Steame tak na prvom mieste stále tróni PUBG (3,2 milióna), CS:GO (1,3 milióna) a Dota 2 (1,29 milióna). Dve z týchto troch hier sú však momentálne free-to-play a o to viac pôsobivejší je úspech Cyberpunku.

Dá sa teda predpokladať, že nebude trvať dlho a samotné štúdio CD Projekt RED sa pochváli číslami predajov.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk