Cyberpunk 2077 ponúkne oproti Witcher 3 len tretinový herný čas

Cyberpunk 2077 ponúkne oproti Witcher 3 len tretinový herný čas

 

Ťažko povedať, či je táto informácia povzbudivá alebo vás skôr odradí.

Poďme si ale hlavne povedať, čo to pre nás hráčov znamená. CD Projekt Red sa už pred vydaním zmienilo, že plánujú skrátiť hlavnú dejovú linku Cyberpunk 2077. Hlavný príbeh Witcher 3 zabral podľa údajov z HowLongToBeat neuveriteľných 50 hodín. Bola to práve prehnaná dĺžka hry, ktorá zjavne odradila množstvo hráčov od toho, aby ju aj dokončili. Podľa prieskumov len približne 27% hráčov dohralo tretieho Zaklínača až do konca.

Práve tomuto neželanému efektu sa chceli poľskí vývojári zjavne vyhnúť a hra Cyberpunk 2077 bude prívetivejšia aj pre netrpezlivejších, alebo pre viac zaneprázdnených hráčov. Treba však poznamenať, že ani my ostatní neobídeme úplne na krátko. Ak sa budete chcieť v hre stratiť, pokojne môžete. Ak by ste sa rozhodli vydať "skratkou" a pôjdete len po hlavnom príbehu, prídete o možnosť pozrieť si niektoré príbehové konce a chýbať vám môže tiež niekoľko ďalších odhalení, či príbehových zápletiek. Na prvý pohľad sa zdá, že rozdiel oproti Witcher 3 je zásadný, najmä podľa údajov zo spomínaného HowLongToBeat. Podľa týchto štatistík dohratie hlavnej kampane v hre Zaklínač 3 trvá približne 55 hodín oproti Cyberpunku, ktorý dohráte už za 17,5 hodiny. Trocha inak už vyzerajú herné časy v kolónke "Completionist", teda ak chcete prejsť hru takpovediac na 100%. Tam sa čas dohratia Cyberpunk 2077 dostáva už na slušných 99 hodín. Avšak aj to je v porovnaní so 177 hodinami vo Witcher 3 len slabý odvar.

 Čo si myslíte o takomto "orezaní" hracej doby? Je to skôr sklamanie, alebo ste si vydýchli, že nebudete musieť brať v práci 2 týždne dovolenky ako ja? Podeľte sa s nami v  komentároch!

Zdroj: gamepressure, howlongtobeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk