Chystá sa remake Timesplitters 2?

Chystá sa remake Timesplitters 2?

 

Kultová séria s pôvodným štúdiom?

Update: Hovorca THQ Nordic potvrdil, že išlo o žart: "Keď budú Koch Media a Deep Silver pripravení hovoriť o TimeSplitters, určite sa o tom dozviete." 

Zvyšok článku sme nechali v pôvodnej forme.

FPS séria Timesplitters leží v srdciach mnohých hráčov a tí na ňu spomínajú v dobrom. A to aj napriek tomu, že z komerčného hľadiska nešlo o trhák. Z hľadiska kvalít sa však táto séria zapísala do videohernej histórie ako jedna z najkvalitnejších v časoch konzol Playstation 2, GameCube a Xbox.

Lenže to je už dávna doba a aj keď fanúšikovia volajú po jej návrate a zdá sa, že súčasný držiteľ licencie na hru, THQ Nordic niečo plánuje. Hráči SpellForce 3: Fallen God totiž objavili v hre niekoľko predmetov, ktoré majú názvy hier, ktoré THQ Nordic vyvíja, alebo nedávno vydal. Medzi nimi je Biomutant, Gothic Remake, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom remaster a taktiež aj TimeSplitters 2 Remake.

Dúfame tak, že nejde iba o nepodarený žart...

THQ Nordic kúpilo práva na sériu v roku 2018 a pred rokom dokonca najali spolutvorcu série Steva Ellisa, aby „pomohol so znovu oživením značky.“

Pre štúdio Dambuster Studios, ktoré je súčasťou rovnakej spoločnosti ako THQ Nordic by to tak bolo zavŕšenie zaujímavej cesty. Štúdio totiž vzniklo v roku 1999 ako Free Radical Design a práve toto štúdio vytvorilo TimeSplitters hry. Následne boli v roku 2009 kúpila štúdio spoločnosť Crytek a zamestnanci priniesli svetu Crysis 3, aby následne doplatili na finančné ťažkosti Cryteku z ktorých ich dostala spoločnosť, ktorá je aj vlastníkom THQ Nordic a znovuzrodila toto štúdio pod názvom Dambusters Studios. Či však na tomto remaku pracujú práve títo vývojári je otázne.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk