Paradox: Watch Dogs: Legion sa dočkal obrovského leaku zdrojového kódu

Paradox: Watch Dogs: Legion sa dočkal obrovského leaku zdrojového kódu

 

Aj za tým stál DedSec?

Ak nie ste oboznámení s tým, o čom je séria Watch Dogs, tak hlavnou činnosťou počas hrania je hackovanie. Aj preto je situácia, ktorá sa Ubisoftu stala veľmi úsmevná. Pretože hackeri boli sami hacknutí. No zároveň je veľmi vážna.

To, čím sa ransomware gang Egregor vyhrážal, to nakoniec aj spravil a včera vypustil do sveta kompletný zdrojový kód hry Watch Dogs Legion a ten sa tak už šíri po P2P sieťach. Ide o masívne množstvo 558GB dát, ktoré pravdepodobne obsahuje kompletné a nekomprimované herné dáta.

Odhliadnuc od tradičného faktu, že leak zdrojového kódu zabezpečí jednoduché cracknutie hry má však tento únik aj oveľa vážnejšie implikácie. Hráči budú môcť vďaka prístupu k súborom s hrou ľubovoľne upravovať rôzne aspekty hry a v prípade bližšieho preskúmavania sa určite dočkáme aj informácií o chystanom obsahu do hry a prípadne aj o ďalších Ubisoft projektoch. Zmienky o nich sa totiž v zdrojovom kóde hry môžu pokojne nachádzať.

Hovorca spoločnosť Ubisoft prezradil, že situáciu prešetrujú: „Sme si vedomí tvrdenia hackerskej skupiny a momentálne situáciu vyšetrujeme ako možné narušenie bezpečnosti.“

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk