RTX3090 zložil na kolená...Watch Dogs: Legion: Stabilných 60FPS nedosiahnete

RTX3090 zložil na kolená...Watch Dogs: Legion: Stabilných 60FPS nedosiahnete

 

Optimalizácia sa teda vydarila na jednotku.

Pamätáte si, ako Nvidia prezentovala svoju 1500€ grafickú kartu RTX 3090 ako kartu, ktorá hráčom poskytne 8K hranie? My áno, no zdá sa, že aj keď technicky a pri mnohých hrách to možno aj tak bude, tak Watch Dogs: Legion k týmto hrám určite patriť nebude.

Prvé testy totiž ukazujú, že nová hra od Ubisoftu je extrémne hardvérovo náročná. Na 8K rovno zabudnite, pretože RTX3090 nedokáže Watch Dogs: Legion rozbehnúť ani na stabilných 4K/60FPS. Framerate v internom benchmarku hry pravidelne klesá na 55FPS a počas explózie môžeme vidieť pokles aj na 47FPS. A to všetko na karte, za ktorú by ste si kúpili tri next-gen konzoly.

Najväčším vtipom však je, že tento údaj bol získaný bez aktivovaného ray tracingu, ktorý by framerate znížil ešte oveľa nižšie.

Po zapnutí DLSS Quality módu a ray tracingu Ultra sa framerate pohyboval v rozmedzí 54-44F/S a pri použití DLSS Performance módu ukázali výsledky benchmarku framerate medzi 54-70FPS.

Aj sme sa divili, prečo next-gen konzoly nedokážu pri Watch Dogs: Legion poskytnúť 4K/60FPS mód bez ray tracingu, no tento bechmark oveľa výkonnejšej a oveľa drahšej grafickej karty nám asi dal odpoveď na túto otázku.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk