King Arthur: Knight's Tale je nové temné taktické RPG od tvorcov Victor Vran

King Arthur: Knight's Tale je nové temné taktické RPG od tvorcov Victor Vran

 

Artuša sme tu nemali už dlho.

Na Kickstarteri sa po čase opäť objavila zaujímavá hra, tentokrát ide o King Arthur: Knight's Tale, ktorý vyvíjajú tvorcovia série Victor Vran. Ide o taktickú stratégiu s viditeľnými políčkami v hernom svete a samozrejme ťahovým súbojovým systémom.

V hre sa chopíme 30 hrateľných postáv a 5 povolaní, množstva rozličných schopností, či magických amuletov. Budeme sa taktiež môcť zhostiť manažovania legendárnych rytierov okrúhleho stola, ktorých budeme vysielať na špeciálne misie. Hrateľnosť má byť podľa všetkého neľútostná, nakoľko smrť postavy bude znamenať smrť definitívnu. K taktickým RPG táto featúra patrí a preto som rád, že ju King Arthur bude obsahovať. Zaujímavosťou je, že rytieri budú mať svoje vlastné charaktery. To znamená, že ak nebudú súhlasiť s vašimi rozhodnutiami, môžu od "stola" odísť a dokonca sa obrátiť proti vám.

Each hero has a distinctive personality. Settle disputes and grant favors to convince various knights to remain loyal to you. Some of them will observe your decisions closely, and some knights will even have conflicts with each other. It is your job to select heroes that are the best fit for your goals (and each other) at the Round Table. The heroes' loyalty is constantly changing through the decisions made by the player – in certain cases they can ever leave the Round Table and turn against you.

Po vzore Total War bude k dispozícii aj veľká strategická mapa, čiže môžeme očakávať herné prvky obsiahnuté v tejto dlhoročnej sérii. Čo by to bol Artuš bez svojho hradu? Zlý Artuš! Z toho dôvodu si budeme môcť vybudovať a zveľaďovať svoj vlastný Kamelot, budovať a odomykať si rôzne upgrady. Tvorcovia uvádzajú, že po skončení kampane bude na hráčov čakať bohatý end-game plný výziev.

Cieľom zbierky je vyzbierať približne 149 000 dolárov a v dobe písania článku bolo vyzbieraných takmer 49 000. Kampaň bude trvať ešte 28 dní.

Zdroj: Kickstarter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk