WIN-WIN: Hry zdarma na Epic Games Store majú pozitívny vplyv na ich neskorší predaj

WIN-WIN: Hry zdarma na Epic Games Store majú pozitívny vplyv na ich neskorší predaj

 

Symbiotický vzťah medzi Epic Games Store a vydavateľmi hier, ktoré sa dostavajú do ponúk zdarma, prináša svoje ovocie pre obe strany.

V konečnom dôsledku rastú čísla utešene nielen Epicu, ale dobrý dopad majú akcie aj na hry, ktoré sa dostali do ponuky zdarma. Samozrejme zásluhu na tom má aj fakt, že väčšinou sa ponuka vzťahuje „len“ na základnú verziu hry. Pokiaľ hráčov niektorá zaujme, už si k nej neskôr prikúpia aj season pass a je vymaľované.

Možno trocha nečakané je, že predaje sa signifikantne zvýšili aj na konkurenčných platformách po tom, ako sa hra dostala do akcie na EGS: „Hráči mohli získať už veľa hier zadarmo v našom obchode a ukázalo sa, že to je výhoda aj pre vývojárov. Väčšina z tých, ktorí ponúkli hru do akcie zdarma, zaznamenala zvýšenie predaja aj na konkurenčných platformách ako sú konzoly a Steam.“ – hovorí Sweeney pre Gamespot.

Má to pozitívny vplyv aj pre ekosystém Epic Games, do ktorého pribudli milióny nových používateľov, čo je pre našu spoločnosť naozaj úžasné.

Tim Sweeney, Hlavný výkonný riaditeľ Epic Games

 

Epic Games dáva vývojárom lepšie podmienky aj férovejším podielom z predaja, ktorý je v pomere 85:15. Navyše ponúkajú bezplatné použitie Unreal Engine, keď hra dosiahne zisk do $1 milióna. Doteraz platilo, že za Engine sa platilo 5%,  pokiaľ hra získala $3000 za štvrťrok. Zlepšením týchto podmienok chce Epic podporiť hlavne nezávislých vývojárov, ktorí môžu využívať vyspelý Unreal Engine.

Zdroj: DSOG, Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk